Mateusz Morawiecki wypowiedział się dziś na temat obecności Polski w Unii Europejskiej. Skrytykował też postawę posłów Platformy Obywatelskiej, którzy mieli być przeciwko Krajowemu Programowi Odbudowy.

Premier Polski wypowiedział się dobitnie na temat plotek o planowanych wyjściu naszego kraju z Unii Europejskiej, tzw. polexicie:

– Hasło polexit zrodziło się w chorej wyobraźni waszych PR-owców. Ulepiliście sobie takiego demona i teraz walczycie z nim niczym Don Kichot.

Morawiecki ostro o polexicie i Donaldzie Tusku

Morawiecki przypomniał też, że posłowie Platformy Obywatelskiej głosowali przeciwko ustawie pozwalającej na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej, niezbędnej do uruchomienia Funduszu Odbudowy. Premier stwierdził, że oznacza to sprzeciw wobec Krajowego Programu Odbudowy.

Parlamentarzyści opozycji w pewnym momencie zakłócili wystąpienie premiera Morawieckiego, wtedy do akcji wkroczyła marszałkini Witek.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Co Państwo w tej chwili robicie? To wy podnosiliście, że z tej mównicy każdy ma prawo wyrażania swoich poglądów za wyjątkiem obrażania innych. Co Państwo w tej chwili robicie? – stwierdziła marszałek Witek.

Morawiecki zaczął mówić o tym, że są sytuacje wyjątkowe, gdy prawo międzynarodowe jest wyżej w hierarchii ważności niż ustawa, dodał jednak, że nie jest tak w przypadku Konstytucji.

Ale nie nad ustawą zasadnicza, nigdy nad ustawą zasadniczą, nigdy nad konstytucją – grzmiał z mównicy Morawiecki.

Morawiecki: „Pan Tusk idzie przez życie jak huragan”

Premier dodał też:

– Jeśli Polska chce być wierna konstytucji, to musi chronić swoją autonomiczność, swoją suwerenność i to jest to, co robimy. To jest to, na co my stawiamy.

Morawiecki ostro zaatakował opozycję, podnoszącą alarm na temat polexitu. Premier podsumował to ostro:

– Na tej sali nie powinniśmy dyskutować na temat polexitu, bo to kłamstwo waszych PR-owców. Nie powinno się o tym dyskutować tak jak o yeti czy potworze z Loch Ness.

Szef rządu nie żałował też mocnych słów na temat samego Donalda Tuska, obwiniając go za wszystkie kryzysy, jakie targają ostatnio UE i Wielką Brytanią:

– Ale w ogóle trzeba przyznać, że pan Tusk idzie przez życie jak huragan, czego się nie dotknie, doprowadza do ruiny, najpierw zrujnował polskie finanse publiczne i uciekł do Brukseli, potem w Brukseli doprowadził do kryzysu migracyjnego i do brexitu i uciekł z powrotem do Polski. Aż boję się pomyśleć, do jakiej ruiny doprowadzi Polskę teraz, Boże broń przed takimi politykami.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę