Od dziś wchodzą w życie ważne zmiany dla wszystkich wiernych. Już od niedzieli w kościołach i innych miejscach kultu limit miejsc, które mogą być zajęte wynosi 50 %. Zatem już dziś w kościele możemy spodziewać się zdecydowanie większej ilości osób niż dotychczas. 

Sytuacja w Polsce z tygodnia na tydzień ulega zmianie. Sukcesywnie żegnamy kolejne obostrzenia, tym samym przybliżając się do normalności. Od dziś zwiększona została również liczba miejsc, które mogą być zajęte w kościele i innych miejscach kultu. 

Ważne zmiany 

Wierni przekraczający dziś próg kościoła czy innej świątyni mogą być zaskoczeni zastanym widokiem. Po wielu miesiącach bowiem liczba osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach została zwiększona. Od dziś maksymalna liczba miejsc zajętych może wynosić połowę. 

O tych ważnych zmianach poinformował w czwartek Premier Mateusz Morawiecki ku uciesze wielu przedstawicieli Kościoła.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podziękował Premierowi za podjętą decyzję. 

Jednak to nie jedyne zmiany, które zostały ogłoszone 13 czerwca. Z przekazywanych informacji wynika także, że od 26 czerwca obłożenie w kościołach i miejscach kultu zostanie zwiększone do 75%. 

Oprócz tego, od 26 czerwca zostanie wznowiona działalność między innymi siłowni, czy klubów fitness. Jest jednak jeden warunek, liczba uczestników nie może przekraczać 1 osoby na 10 m2. 

Na ten moment w Polsce liczba wszystkich potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wynosi około 2,88 mln. Grupę 2,65 mln osób stanowią ozdrowieńcy. Odnotowano także aż 74 562 zgonów. 

Zobacz zdjęcie: 

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: polsatnews.pl, radiozet.pl 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.