Lelum.pl > Nowości > Wczoraj Polskę obiegła wieść o Tomaszu Komendzie. Wiemy, w jakim jest teraz stanie, szok "do operacji się nie nadawał"
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 30.09.2023 16:08

Wczoraj Polskę obiegła wieść o Tomaszu Komendzie. Wiemy, w jakim jest teraz stanie, szok "do operacji się nie nadawał"

Tomasz Komenda
Szokujące wieści o stanie zdrowia Tomasza Komendy. Fot. Jan BIELECKI/East News

O głośnej sprawie niesłusznego wyroku Tomasza Komendy słyszał każdy Polak. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat za zbrodnię, której nie popełnił. W końcu jednak został uniewinniony, a dodatkowo zostało mu wypłacone ogromne odszkodowanie. Mężczyzna mógł w końcu zacząć cieszyć się życiem, jednak szybko okazało się, że wyjście na wolność nie zakończyło wszystkich jego problemów. O Tomaszu Komendzie napływają w ostatnim czasie smutne informacje.

Tomasz Komenda dostał ogromne odszkodowanie za niesłuszny pobyt w więzieniu

Tomasz Komenda w wieku 23 lat został niesłusznie oskarżony o gwałt i zabójstwo nastolatki, a następnie skazany na 25 lat więzienia. Za kratami spędził łącznie 18 lat życia, co było dla niego istnym koszmarem. Został tam niejednokrotnie bity i poniżony, jednak zawsze wierzył, że prawda w końcu wyjdzie na jaw. Dopiero po kilkunastu latach udało się doprowadzić do ujęcia prawdziwych sprawców, a Tomasz Komenda wyszedł na wolność.

Za niesłusznie odsiedziany wyrok mężczyzna decyzją sądu otrzymał 12 mln złotych zadośćuczynienia i 812 tys. złotych odszkodowania. Z początku wyglądało na to, że jego życie w końcu zaczęło się układać. Związał się z Anną Walter, z którą doczekał się dziecka. Niestety ten epizod spokoju i szczęścia nie potrwał długo. W ostatnim czasie napływa coraz więcej niepokojących wiadomości o Tomaszu Komendzie. 

Holoubek przekazał właśnie smutną wiadomość o Tomaszu Komendzie. Wydawało się, że wychodzi na prostą, nowotwór to niejedyny problem

Problemy w życiu Tomasza Komendy

Już jakiś czas temu media obiegła wieść o rozstaniu Tomasza Komendy z partnerką. Na początku bieżącego roku Anna Walter opowiedziała o przykrych szczegółach związku z mężczyzną, a także zarzuciła mu, że nie płaci alimentów na syna. W odpowiedzi na to Tomasz Komenda miał udzielić “Super Expressowi” komentarza:

Są zdecydowanie za wysokie. Trzeba pamiętać, że ja moich pieniędzy nie zarobiłem. Mam je z uwagi na krzywdy, których doznałem.

Nie są to jednak jedyne, smutne doniesienia. Zaledwie wczoraj informowaliśmy, co o Tomaszu Komendzie powiedział reżyser filmu, który przedstawia historię o nim - „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Jan Holoubek przyznał, że nie ma już z mężczyzną kontaktu, a ponadto wyraził obawy o jego dalsze los. Co więcej, wyszło na jaw, w jakim stanie znajduje się Tomasz Komenda.

Projekt bez nazwy - 2023-09-30T155648.944.png
Szokujące wieści o stanie zdrowia Tomasza Komendy. Fot. Jan BIELECKI/East News

Jaki jest stan zdrowia Tomasza Komendy?

Mediom rzadko udaje się skontaktować z Tomaszem Komendą. Mimo to w ostatnim czasie dziennikarce “Gazety Wyborczej” Ewie Wilczyńskiej udało się zamienić z mężczyzną kilka słów przez telefon. Podczas rozmowy wyznał, że niepotrzebnie udzielał wcześniejszego komentarza o alimentach dla “Super Expressu”, a dodatkowo opowiedział o swoim obecnym stanie zdrowia:

Leczę się, je­stem na che­mii, włosy już mi od­ro­sły. Żyję, z tym że był rak, teraz nie ma, ale nie wia­do­mo, czy znowu nie wróci. Do ope­ra­cji się nie nada­wał. Cięż­ko mam, ciekawe, kiedy zrzu­cę w końcu ten krzyż, już na­le­ża­ło­by mi się tro­chę spo­ko­ju – powiedział Tomasz Komenda.

Dziennikarce udało umówić się z nim na spotkanie, jednak mężczyzna ostatecznie się na nim nie pojawił. Jak mówił, ze względu na sesję chemioterapii. Miał natomiast wysłać Wilczyńskiej SMSa o treści:

Prze­pra­szam, ale nie. Ja z tym wszyst­kim już skoń­czy­łem. Chcę nor­mal­nie, spo­koj­nie żyć i kropka.

Projekt bez nazwy - 2023-09-30T152939.880.png
Szokujące wieści o stanie zdrowia Tomasza Komendy. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-09-30T152926.176.png
Szokujące wieści o stanie zdrowia Tomasza Komendy. Fot. KAPiF

źrodło: fakt.pl