Dziś mija dziewiąty dzień poszukiwań mordercy trójki osób, Jacka Jaworka. Mimo zaangażowania policji w całej Polsce 52-latek wciąż pozostaje nieuchwytny. Dzień jutrzejszy, tj. wtorek, 20 lipca może okazać się przełomowy w całości poszukiwań, gdyż odbędzie się pogrzeb zamordowanych przez niego ofiar. Czy można się spodziewać, że zabójca wyjdzie z ukrycia?

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę 20 tys. złotych dla osoby, która pomoże w ujęciu przestępcy, lub wskaże miejsce ukrycia jego zwłok, gdyż śledczy nie wykluczają jego śmierci. 

Jacek Jaworek wyjdzie z kryjówki w dniu pogrzebu swoich ofiar?

O Jaworku wiadomo już w zasadzie wszystko, poza najważniejszym, a mianowicie miejscu jego pobytu. W jego poszukiwania zaangażowali się śledczy z całej Polski, a do niedawna dochodziły głosy, że może ukrywać się na terenie powiatu jędrzejowskiego w województwie świętokrzyskim, gdzie miał być widziany. Te doniesienia zdementowała policja.

Pojawiły się również głosy, że Jacek Jaworek mógł zmienić swój schemat działania i ukryć się w większej aglomeracji miejskiej, tj. Warszawa, gdyż łatwiej tutaj o wtopienie się w tłum. Natomiast najpopularniejszy jasnowidz w Polsce, Krzysztof Jackowski, który niejednokrotnie pomagał policji w rozwiązywaniu różnych zagadek, twierdzi, że Jaworek może już nie żyć.

Funkcjonariusze nie wykluczają takiego przebiegu zdarzeń, gdyż nawet psy tropiące nie mogą wpaść na jego ślad. Istnieje również możliwość, że poszukiwany może znajdować się za granicą. Jutro, tj. we wtorek, 20 lipca o godz. 13 w Kościele Parafialnym w Dąbrowie Zielonej odbędzie się pogrzeb ofiar Jaworka.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Niewykluczone, że będzie to dzień przełomowy w poszukiwaniach zbiega, gdyż funkcjonariusze twierdzą, że będzie mógł wyjść z kryjówki, jednak nie ma takiej pewności. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tys. złotych za wskazanie miejsca pobytu mordercy, lub możliwe ukrycie jego zwłok.

Zobacz zdjęcia:

Borowce
fot. fot. screen / KMP w Częstochowie /Policja
Jacek Jaworek
fot. screen / KMP w Częstochowie /Policja
Kryminolog
fot. facebook.com/jacek.jaworek.77

Poszukiwany Jacek Jaworek.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nie żyje Stanisław Rodziński
  2. Gwiazda TVN wzięła ślub. Kreacją przebiła wszystkie panie
  3. Kossakowski nagle zabrał głos. Czytając jego słowa, łzy napływają do oczu

Źródło: dziennikzachodni.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl