Wegetarianie z reguły nie jedzą mięsa, ograniczając się tylko do takich produktów odzwierzęcych jak nabiał czy jajka. Jednak według statystyk aż 30% osób określających siebie jako „wege” po spożyciu alkoholu sięga po mięso. Liczby dosłownie zwalają z nóg. 

Wegetarianie z definicji nie jedzą mięsa. Według statystyk aż 30% z nich sięga po mięso pod wpływem alkoholu. Dlaczego tak się dzieje i co na ten temat może powiedzieć nauka? Dowiedzmy się!

Wegetarianie jedzą mięso?

Dieta wegetariańska, jak każda inna wymaga silnej woli, a przynajmniej na początku. Całkowita rezygnacja z jedzenia mięsa może okazać się bardzo trudna w praktyce, jednak jej inicjatywę trzeba pochwalić, patrząc na dokumenty, które ukazują nam dobitnie jak wygląda zabijanie, przetrzymywanie i transportowanie zwierząt. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wegetarianie nie jedzą nie tylko mięsa, ale również ryb i owoców morza. Jeżeli występują ustępstwa od tej reguły – nie możesz nazywać się wegetarianinem. 

Ciekawe jest, że część osób, która deklaruje wegetarianizm, sięga po mięsa i trzyma tę informację w tajemnicy. Prawda wyszła na jaw, gdy przeprowadzono anonimowe badania na osobach, które zadeklarowały porzucenie mięsa. Część z nich, a dokładnie 30% (co jest sporym wynikiem) przyznało się, że zdarza im się zjeść coś mięsnego, najczęściej podczas upojenia alkoholowego. 

Co jedzą wegetarianie? 

Nie od dziś wiadomo, że alkohol pobudza apetyt. Weekend może być zgubny dla każdego z nas. Ile razy zdarzyło ci się jeść posiłek o 4 nad ranem, tylko dlatego, że dopadł cię wilczy apetyt? Ile razy tłumaczyłeś sobie na drugi dzień, że to tylko tzw. cheat day? Prawda jest taka, że dieta jest nią wtedy, kiedy jest prawdziwa i przestrzegana. Badania wykazały, że osoby deklarujące porzucenie mięsa, sięgały po nie, zazwyczaj, kiedy odczuły nagłą potrzebę zjedzenia czegoś tłustego.

Nocne wojaże najczęściej zaprowadzały ich do kebaba, na drugim miejscu osoby te złamały się, wybierając posiłek w McDonaldzie, ostatni poszli do restauracji Burger King. Część z nich do tej pory się nie przyznaje znajomym i w domowym zaciszu zajada się bekonem. 

ZOBACZ GALERIĘ: 

wegetarianie
Fot. unsplash.com 

Alkohol jest najczęstszą przyczyną porzucenia swojej diety. 

wegetarianie
Fot. unsplash.com 

Tylko dwóch na trzech wegetarian, rzeczywiście nim jest. 

wegetarianie
Fot. unsplash.com 

Chęć tłustego posiłku jest niekiedy silniejsza od postawionych sobie zasad. 

wegetarianie
Fot. unsplash.com 

Niekiedy osoby deklarujące porzucenie mięsa, jedzą je w tajemnicy przed znajomymi. 

wegetarianie
Fot. unsplash.com 

Posiłek, który najczęściej powoduje porzucenie diety to kebab, na drugim miejscu są burgery. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Płaca minimalna nie pasuje związkom. Jest apel do rządu
  2. Matka i córka chciały upodobnić się do siebie. Na operacje wydały 250 tys. zł
  3. Koniec z pozycją „69”. Teraz króluje pozycja ”68” wśród wszystkich par
  4. Ruchliwa autostrada, nagle motocyklista zauważa coś maleńkiego na środku. Zatrzymuje cały ruch, by to uratować
  5. Czekali z otwarciem prezentu ślubnego aż 9 lat. Gdy zobaczyli zawartość popłakali się ze szczęścia
  6. Nie uwierzycie, jak mieszka Michał Szpak. 9 zdjęcie zwaliło nas z nóg

źródło: fpiec.pl

 

 

 

Poprzedni artykułSędzia Anna Maria Wesołowska w przeszłości doświadczyła ciężkich chwil. Wyjawiła mroczny sekret sprzed lat
Następny artykułPanna młoda tuż przed ceremonią zadzwoniła na lotnisko. Miała nietypową prośbę
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS-ie w Lublinie. Dzieli swoje zainteresowania między muzyką a lifstylem. Jej ulubioną formą rozrywki jest granie jako techno DJ. Za swoje mocne cechy uważa otwartość i towarzyskość. Lubi poznawać nowych ludzi, którzy ją inspirują i dają motywację do zagłębiania w tematy, dotąd jej nieznane.