Weronika Książkiewicz kilka lat temu zrezygnowała z Tańca z Gwiazdami z powodu choroby – zdiagnozowano u niej nowotwór. Piękna aktorka musiała zmierzyć się z własnymi słabościami, na szczęście jej się to udało. Na łamach Gali w towarzystwie mamy opowiedziała o tych trudnych doświadczeniach.

Piękna Weronika Książkiewicz wzięła udział w dziewiątej edycji programu Taniec z Gwiazdami. Jej partnerem był Rafał Maserak. Ku zaskoczeniu widzów, aktorka zrezygnowała z uczestnictwa już w pierwszym odcinku. Nie zdradziła wówczas, co przyczyniło się do tak niespodziewanej decyzji. Wielbiciele aktorki dopiero po latach poznali powód jej zaskakującej decyzji.

Na co chorowała Weronika Książkiewicz?

W związku z rozpoczęciem udziału w programie aktorka musiała wykonać szereg badan, na podstawie których okazało się, że jest poważnie chor.a Lekarz postawił jednoznaczną diagnozę, jednak aktorka przez dług czas nie zdradzała, co było przyczyną jej rezygnacji z programu. Od udziału w Tańcu z Gwiazdami minęło ponad dziesięć lat  Dopiero niedawno Książkiewicz zdecydowała się poruszyć temat choroby na łamach Gali, gdzie wystąpiła na okładce razem z mamą. 

Wyznanie mamy aktorki

Mama Weroniki opowiedziała o chorobie córki na łamach Gali:

– Weronika zaprosiła mnie na próby, które miała z Rafałem Maserakiem, bym podpowiedziała coś pod kątem choreografii. Próba przebiegała dobrze. W pewnym momencie zatrzymała się i powiedziała: Mamo, mam taki problem już od jakiegoś czasu. Nie czuję tej łydki, jakby nie była moja. Od razu wiedziałam, że to coś złego, związanego z nerwem obwodowym. Na szczęście uczestnicy Tańca z gwiazdami mieli bardzo dobrą opiekę medyczną, lekarz, który zajmował się całą ekipą, szybko reagował. W ciągu dwóch-trzech dni Weronika została zdiagnozowana — zdradziła mama aktorki, Beata Książkiewicz. 

Na szczęście aktorka trafiła w dobre ręce:

— Trafiliśmy do najlepszego specjalisty, doktora Baranowskiego, który był wtedy — jest nadal — ordynatorem na oddziale neurologii w szpitalu w Konstancinie. To on potwierdził, że to jest guz. Na szczęście okazało się, że niezłośliwy. To był nerwiak, który oplatał kręgosłup. Operacja była niezwykle niebezpieczna i skomplikowana — trwała około ośmiu godzin. Potem była długa rehabilitacja –  opowiedziała mama Weroniki w rozmowie z Galą

Mamy nadzieję, że obecnie gwiazda czuje się o wiele lepiej! Życzmy jej dużo zdrowia, siły i spokoju!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

weronika książkiewicz
instagram.com @weronikaksiazkiewicz

Weronika Książkiewicz od lat zachwyca urodą i talentem.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułEdyta Herbuś kusi dekoltem na Instagramie. Wygląda zjawiskowo
Następny artykułIle zarabia Magdalena Boczarska? Pierwszoligowa aktorka ma ogromne stawki