Wesela 2021: jakie będą obostrzenia? Minister zdrowia zapowiedział, że jeśli po nadchodzących świętach wielkanocnych będziemy mieli apogeum zachorowań za sobą, to rząd będzie podejmował decyzje dotyczące luzowania obostrzeń w niektórych branżach.

Adam Niedzielski zaznaczył, że aby sektory i branże, które były dotknięte do tej pory obostrzeniami mogły znowu funkcjonować, sytuacja epidemiologiczna musi ulec poprawie. Dziś odnotowano 14 tys. 857 nowych zakażeń koronawirusem, 245 osób zmarło.

Wesela 2021 obostrzenia

Podczas piątkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski został zapytany o sezon weselny i obostrzenia dotyczące branży. Okazuje się, że jest szansa na luzowanie restrykcji, wszystko jednak zależy do sytuacji w kraju.

Jeżeli po świętach wielkanocnych będziemy mieli apogeum zachorowań za sobą, będziemy podejmować odważne decyzje luzujące: będziemy przywracali wszystkie te sektory i branże, które były dotknięte do tej pory obostrzeniami – mówił minister.

Dodał jednak, że ewentualnie odmrażanie odbędzie się techniką delikatnych kroków – czyli nie od razu na 50 osób wesele, tylko wprowadzając ostrożniejsze limity.

Przypomnijmy, że na luzowanie obostrzeń czekają także restauratorzy i właściciele siłowni.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Trzecia fala pandemii

Szef resortu zdrowia mówił, że obecnie znajdujemy się w okresie wzrostowym trzeciej fali pandemii. Jak zaznaczył, apogeum przewidywane jest na przełomie marca i kwietnia.

Dziś rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił o zaleceniach dotyczących Wielkanocy (4 kwietnia). Oświadczył, że rekomendacje pojawią się w ciągu dwóch tygodni.

– No niestety wydaje się, że na pewno jakieś ograniczenia w przemieszczaniu (będą). Myślę, że będą to zalecenia, tak, jak zawsze, żebyśmy jednak pewnie ograniczyli te kontakty mobilne swoje, bo to jest jakby główna przyczyna zwiększenia zakażeń – powiedział w Radiu Zet.

Na informacje dotyczące zmiany restrykcji czekają także rodzice starszych uczniów. Minister edukacji stwierdził, że powrót dzieci do szkół teoretycznie jest możliwy jeszcze przed wakacjami. Więcej na ten temat >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: bankier.pl

Poprzedni artykułMa prawie 52 lata i ciało dwudziestolatki. Jennifer Lopez zdradziła sekret swojej figury
Następny artykułMichał Wiśniewski zapowiedział kolejne wesele. ,,Zrobimy to przede wszystkim dla siebie i dla naszych dzieciaków”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.