Wesela i imprezy rodzinne mogą być zagrożone całkowitym zakazem? Mają nadejść wielkie reformy. Rząd ma planować nowe obostrzenia związane z tego typu wydarzeniami – informuje portal warszawawpigulce.pl. Nie ma wątpliwości, że ostatnio dużo słyszy się o ogromnych ogniskach zakażeń na spotkaniach rodzinnych. 

O planowanych kolejnych obostrzeniach, które mają objąć wesela informuje nas portal warszwawawpigulce.pl. W ostatnich dniach odnotowywano duże liczby zakażeń, dlatego rząd musi podjąć radykalne kroki. Jakich ograniczeń powinniśmy się spodziewać?

Wesela: mają być nowe obostrzenia? Prawdopodobnie chodzi o liczbę gości

Rząd już od dawna wskazywał wesela i imprezy rodzinne jako główne ogniska zakażeń koronawirusa. Główne obostrzenie ma dotyczyć zmniejszenia liczby uczestników na tego typu wydarzeniach. 

Nie są znane szczegółowe informacje, np. do jakiej dopuszczalnej liczby uczestników mają zostać zmniejszone wesela, ani kiedy rząd ogłosi nowe informacje z tym związane. Państwo młodzi, którzy planują swoje uroczystości na jesień, powinni obserwować sytuację na bieżąco, ponieważ rozwija się ona bardzo dynamicznie i jest uzależniona od dobowego wzrostu zakażeń.

  1. Aż 8 pacjentów z Inowrocławia straciło jednego dnia wzrok. Wszystko po tym samym zabiegu
  2. Od 50 dni jest na kwarantannie. Koszmar 10-latki

Ogniska wirusa na weselach

Takie kroki są podejmowane, ponieważ uważa się, że wesela to jedne z największych ognisk Covid-19. Takie imprezy rodzinne to idealna okazja, żeby rodzina nieraz z całej Polski (i Europy czy świata) mogła spotkać się w jednym miejscu. Nic więc dziwnego, że dochodzi do masowych zakażeń, dlatego rząd postanowił temu przeciwdziałać.

Media często przekazują o łamaniu przepisów dotyczących wesel oraz wręczaniu gigantycznych kar za nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego. Problem polega na tym, że nawet jeśli środki są zachowywane, nadal może dojść do zachorowań, taka sytuacja miała miejsce, chociażby w Żarkach (województwo śląskie), gdzie koronawirusem zakaziło się ponad 30 osób.

Rząd cały czas wydaje nowe rozporządzenia dotyczące tego typu imprez rodzinnych, na początku sierpnia pisaliśmy o tym w innym tekście. Sytuacja rozwija się dynamicznie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wesela
unsplash.com

Mają zostać wydane nowe obostrzenia dotyczące wesel.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Odłożenie na później powrotu dzieci do szkół. Poznaliśmy konkretną datę, media przekazały właśnie komunikat pochodzący z polskiej miejscowości
  2. Zadziwiające sceny w TVP, decyzję miał podjąć Jarosław Kaczyński. Jacek Kurski dostał pilne „polecenie”?
  3. Zenon Martyniuk ma poważne kłopoty. W TVP już poznali prawdę, nie puszczą jej płazem
  4. Koszmar rodziców 12-latki. Zmarła, niedługo po tym wróciła do życia na godzinę
  5. Z ostatniej chwili: Potężna awaria w Warszawie. Tysiące mieszkańców ucierpi
  6. Nie ma gorszych. 3 ogromne błędy podczas pieczenia ciasta drożdżowego, konsekwencje są opłakane

Źródła: warszawawpigulce.pl, tvn24.pl

 

Poprzedni artykułTata niósł trumnę 6-letniej córeczki. Nagle nad trumną zaczęły dziać się dziwne rzeczy, nikt nie mógł uwierzyć
Następny artykułBożena Dykiel obchodzi dziś urodziny. Niewiarygodne, ile gwiazda ma lat. Czego jej życzycie?
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl