Wesele potrafi przybrać niespodziewany obrót. Gościom, a nawet parze młodej, często zdarza się przesadzić z alkoholem. Niektórzy też po prostu zbyt mocno wczuwają się w imprezę. Goście na tym weselu byli zszokowani, gdy jeden z tańczących ni z tego, ni z owego dwukrotnie spoliczkował podczas tańca swoją partnerkę. 

Tradycje weselne, chociaż jak mogłoby się wydawać, bardzo różne, często są do siebie niezwykle podobne na całym świecie. Wynika to z tego, że kultura ludowa często działa na podstawie podobnej logiki. Na przykład chiński zwyczaj opłakiwania panny młodej jest znany wszystkim, którzy widzieli film Kogel-mogel, osadzony przecież w bardzo polskich realiach. Jednak nie wszystkie rzeczy, które dzieją się na weselach można tłumaczyć obrzędami. Niektóre z nich są po prostu… dziwne.

Rozochocony tancerz

Wszystkim internautom znany jest film z wesela, który jakiś czas temu podbił sieć. Widzimy na nim tańczącą parę gości weselnych. Niestety w pewnym momencie mężczyzna wpadł na naprawdę dziwny pomysł i… spoliczkował dwukrotnie swoją partnerkę. Tylko po to, żeby natychmiast wrócić do tańca, jakby nic się nie stało. 

Takie wesele wszyscy pewnie będą wspominać latami! Na całe szczęście reszta gości nie straciła jeszcze do końca zdrowego rozsądku i kilka osób natychmiast zainterweniowało. Znane są różne weselne zwyczaje, ale o takim chyba nie słyszeliśmy. Co sobie ten pan myślał? 

Wesele z piekła rodem

Śledząc różne tradycje weselne z całego świata, można by dojść do wniosku, że jedynym celem tego dnia jest uprzykrzenie życia parze młodej. W innych przypadkach można by pomyśleć, że to nie wesele, a stypa! W wielu tradycjach ludowych znane jest już wcześniej wspomniane opłakiwanie panny młodej. Ma ono symbolizować cierpienie rodziny spowodowane rozłąką z córką i, często, jej przyszłą utratę wianka.

Jeśli chodzi o nietypowe tradycje weselne nadal praktykowane w Polsce to mamy na przykład pochodzący z krajów niemieckojęzycznych zwyczaj tłuczenia szkła. Goście, rodzina i sąsiedzi zbierają się, dzień przed tym, w który odbywa się wesele, przed domem państwa młodych i tłuką puste butelki oraz starą zastawę. W kulturze ludowej symbolizowało zakończenie pewnego etapu w życiu. Miało też odpędzać złe duchy. 

ZOBACZ WIDEO I ZDJĘCIA:

Wesele potoczyło się dosyć… ciekawie. Mężczyzna w szale tańca nagle spoliczkował swoją partnerkę.

wesele
pixabay.com

Każda kultura ma własne tradycje weselne.

wesele
pixabay.com

Często obowiązują na przykład stroje ludowe. 

wesele
pixabay.com

Obecnie, zwyczaje przenikają między różnymi kulturami. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata i Majka nie chciały wychodzić z domu, wstydziły się tego, jak wyglądają. Wszystko odmienił jeden dzień 
  2. Nie tylko Michał Wiśniewski. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły fortunę
  3. Lekarz poprosił ją o rękę. „Powiedział, że już nigdy nie będę musiała pracować. Postawił tylko jeden warunek”
  4. Syn Basi został zaproszony na urodziny kolegi. W SMS-ie od mamy jubilata była prośba, która wyprowadziła kobietę z równowagi
  5. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki natychmiast opowiedziała wszystkim, co kobieta zrobiła jej dziecku
  6. Julia Wieniawa seksowna jak nigdy! Fani nie mogą wyjść z zachwytu na widok jej idealnego ciała
  7. Wielka wpadka Michała Szpaka. Wchodząc do studia nie zauważył, co ma na podeszwie buta

źródła: youtube.com, planowaniewesela.pl

 

Poprzedni artykułChciała wyleczyć trądzik, lekarka doprowadziła ją do łez: „Najgorszy jaki kiedykolwiek widziałam”
Następny artykułChoroba, na którą cierpi Anna Dereszowska dotyka wielu kobiet. Aktorka przeszła na specjalną dietę
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego