Wesele, stypa, czy inne okazje do spotkań rodzinnych od soboty zostaną objęte obostrzeniami. Taki komunikat wydało 14 października Ministerstwo Zdrowia. Na oficjalnym koncie ministerstwa pojawiły się wszystkie informacje dotyczące imprez okolicznościowych, czekają nasz duże zmiany. Nie wszyscy będą zadowoleni. 

Ministerstwo Zdrowia wystosowało pilny apel do polaków dotyczący wesel, styp i innych imprez okolicznościowych. Od soboty wszystko zostanie objęte obostrzeniami, co ma związek z szalejącą epidemią koronawirusa w naszym kraju. Władze uważnie kontrolują przebieg sytuacji.

Koronawirus w Polsce. Wesela, stypy i inne imprezy okolicznościowe objęte obostrzeniami

W związku z panującą pandemią koronawirusa Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o objęciu obostrzeniami wszelkich imprez okolicznościowych tj. wesele czy stypa. Od soboty 17 października w strefie żółtej liczba uczestników na takich imprezach będzie wynosić maksymalnie 75 osób z wyjątkiem obsługi, natomiast w strefie czerwonej limit niezmiennie wynosi 50 ludzi.

Informacja o zamiarze wprowadzonych zmian została podana przez oficjalny profil Ministerstwa Zdrowia na Twitterze. Codziennie podawane są tam nowe ciekawostki dotyczące koronawirusa w Polsce. Obostrzenia dotyczące imprez okolicznościowych wydawały się nieuniknione, a w związku z narastającym zagrożeniem ostatecznie wdrożono je w życie.

  1. Magda Gessler pogratulowała Idze Świątek. Tenisistka odpowiedziała, jej komentarz przejdzie do historii
  2. Hanna Lis w końcu zaczęła mówić. Ujawniła nieznane dotąd fakty, wielu się nie spodziewało
  3. Zima zaatakowała. Śnieg zaczyna zasypywać Polskę, nikt nie spodziewał się gwałtownej zmiany pogody

Koronawirus w Polsce. Aktualne statystyki

Na oficjalnej stronie internetowej Rzeczypospolitej Polskiej gov.pl  na bieżąco przekazywane są informacje dotyczące zarażeń koronawirusem w naszym kraju. Według danych WHO obecnie w Polsce na COVID-19 chorują 50 173 osoby. Światowa Organizacja Zdrowia podaje również, że 82 004 osoby wyzdrowiały.

Statystyki podawane przez Ministerstwo Zdrowia wykazują, że liczba przypadków śmiertelnych w Polsce wynosi dotychczas 3101 ludzi, natomiast ogólna liczba zarażeń w naszym kraju od 4 marca liczy 135 278 przypadków. Najwyższa odnotowana liczba zachorowań na koronawirusa według stanu na 14 października 2020 roku miała miejsce w województwie śląskim. Dotychczas na COVID-19 zachorowało tam 26250 osób.

Ludzie planujący wesele od soboty będą musiały liczyć się z ograniczonymi możliwościami organizacji. Od soboty obowiązują także inne zakazy dotyczące poruszania się w przestrzeni publicznej. Nie inaczej będzie w przypadku styp i pozostałych imprez okolicznościowych.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ministerstwo Zdrowia wystosowało apel dotyczący imprez okolicznościowych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Owczarek niemiecki ma już dwa lata, ale już nie urośnie. Całe życie będzie wyglądał jak szczeniak, powód jest smutny
  2. Skandal przy Jasnej Górze. Nie mieści się w głowie. Interweniowały służby. Dla mieszkańców i turystów skutki mogą być katastrofalne
  3. Objawy koronawirusa, które pojawiają się tylko u mężczyzn. Są bardzo wstydliwe, mogą się nie przyznać
  4. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało pilny komunikat. Chodzi o szkoły i przedszkola
  5. Rzecznik MZ właśnie przekazał. Chodzi o zaostrzenie obostrzeń, Polacy się wściekną
  6. Piecz mięso 1 sposobem, a potrawy będą niskokaloryczne i zachowają naturalny aromat. Obędziesz się bez tłuszczu i niczego nie przypalisz

Źródło: twitter.com, gov.pl

Poprzedni artykułWstrząsające doniesie z Polski. Szkoła i przedszkole zostają zamknięte, ulice opustoszały
Następny artykułZ jakiego serialu pochodzi ten kadr? Mało osób jest w stanie odpowiedzieć poprawnie
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl