Olga Semeniuk, na antenie Radia ZET poinformowała, że resort rozwoju, pracy i technologii będzie rekomendował otwarcie galerii handlowych. Wiceminister wypowiedziała się również na temat wesel. Niestety, nie ma dobrych informacji. Wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, żeby legalnie zorganizować rodzinną imprezę.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co takiego będą rekomendowali Olga Semeniuk i Jarosław Gowin
  • Kiedy będzie można wyprawić wesele
  • Do kiedy, jak na razie, są zamknięte galerie handlowe

Wiceminister wskazała, że jeśli chodzi o wesele, to „musimy jeszcze chwilę wytrzymać”, bo „żyjemy w trybie awaryjnym”. To z pewnością nie uspokoiło par, które planują niedługo się pobrać.

Kiedy wyprawimy wesele lub pójdziemy do galerii handlowej?

Przypomnijmy, że pod koniec października 2020 roku rząd ogłosił, że cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie. Wiązało się to z całkowitym zakazem wesel i innych spotkań rodzinnych.

Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach pary młode mogą zapomnieć o hucznych wydarzeniach z udziałem gości. Jedyną dopuszczalną opcją jest organizacja przyjęcia w domu, przy maksymalnej liczbie pięciorga gości. To samo dotyczy się innych imprez rodzinnych, takich jak chrzciny, komunie czy stypy.

Co z galeriami handlowymi? Niedawno rząd wydłużył wcześniej panujące restrykcje i sklepy wielopowierzchniowe, jak na razie, nie otworzą działalności do 31 stycznia. Wiceszefowa ministerstwa rozwoju, pracy i technologii skomentowała zapowiedzi, że przedsiębiorcy, mimo obostrzeń, zaczną otwierać swoje biznesy.

W ubiegłym tygodniu opozycja mówiła, że będą masowe otwarcia. Spływają do mnie informacje po weekendzie dot. tego, że tych masowych otwarć jednak nie będzie — powiedziała na antenie Radia ZET.

Dodała, że policja nie wystawia mandatów, ale dba o to, żeby prawo było respektowane. Zaznaczyła, że oni jako resort pracy, są „adwokatami przedsiębiorców” i tam, gdzie się da, stara się poszerzać ich możliwości.

Kiedy koniec lockdownu? Olga Semeniuk odpowiedziała

Olga Semeniuk na antenie radia powiedziała, że koniec lockdownu zakończy się wtedy, kiedy Narodowy Program Szczepień będzie na zaawansowanym poziomie, a łańcuch szczepionek będzie jeszcze bardziej wydajny oraz kiedy liczba zachorowań się ustabilizuje.

Padło również pytanie dot. ewentualnego otwarcia galerii handlowych. Wiceminister odpowiedziała, że razem z premierem Gowinem będzie rekomendowała takie rozwiązanie, ale ostateczną decyzję podejmie Rada Ministrów.

Na początku galerie handlowe miały być zamknięte do 18 stycznia, jednak ostatecznie postanowiono o wydłużeniu tej restrykcji. Taka decyzja nie spodobała się wielu przedsiębiorcom, którzy otwarcie mówią, że nie stać ich na przeżycie kolejnych miesięcy w lockdownie.

Zauważają, że nie każdy dostał pomoc z tarczy antykryzysowej, ponieważ trzeba spełnić szereg konkretnych wymogów. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że wesele wyprawimy dopiero wtedy, gdy sytuacja się ustabilizuje, trzeba więc obserwować rozwój epidemii. 27 grudnia ruszyły pierwsze szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Radio ZET

 

Poprzedni artykułAgnieszka Kaczorowska jest w drugiej ciąży. Aktorka potwierdziła plotki
Następny artykułPamiętacie Rafała Kopacza z „W11”. Niesamowite, co dzisiaj robi, jego córka to znana modelka
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl