WHO przekazało fatalne informacje dotyczące sytuacji na świecie. Właśnie, na naszych oczach spełnia się najczarniejszy ze scenariuszy, jakie organizacja zakładała jakiś czas temu. W związku z nowymi informacjami kolejne rządy podejmują decyzje o obostrzeniach. Tak źle jeszcze nie było. 

WHO z niepokojem przygląda się sytuacji epidemicznej na świecie, a najnowsze dane, jakie przekazała organizacja, nie napawają optymizmem. Jest gorzej niż na wiosnę?

WHO – dane o dobowych zachorowaniach na świecie

Najnowsze informacje, jakie przekazała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) sprawiły, że wiele osób wstrzymało oddech. Od kilku dni w wielu krajach obserwujemy tendencję zwyżkową w ilości nowych zakażeń koronawirusem, jednak miniona doba zaskoczyła wszystkich.

Jak przekazało WHO, w ciągu doby z 7 na 8 października został przekroczony rekord ilości nowych zakażeń na całym świecie, który wyniósł 338 799 chorych osób na COVID-19. To najwięcej od czasu wybuchu pandemii. Ostatni najwyższy wzrost nowych przypadków organizacja odnotowała 2 października, było to  330 340 nowych przypadków zakażonych koronawirusem. 

  1. Trwa walka o życie. Ogień chłonie cały budynek, w środku jest prawdopodobnie 136 osób, dramat w Korei
  2. Jest ponad prawem? Marta Kaczyńska przyłapana na gorącym uczynku
  3. Nosiła tę samą maseczkę tygodniami. Niestety, doszło do prawdziwej tragedii

WHO: -Tendencja jest wyraźna i bardzo niepokojąca

Najwięcej zachorowań na świecie zanotowano w:  Indiach – 78 tysięcy, Brazylii – 41 tysięcy, USA – 38 tysięcy i we Francji – 18 tysięcy.  Łączna liczba przypadków przekroczyła w czwartek 36 milionów, to najwięcej od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. Podano także, że w czwartek zmarło 5514 osób ze zdiagnozowanym zakażeniem SARS COV-2. Łącznie od początku pandemii zmarło 1 049 810.

WHO przygląda się sytuacji z dużym niepokojem. Sytuacja robi się poważniejsza od marcowej pod względem nowych zakażeń, organizacja poinformowała jednak, że notuje się znacznie mniej zgonów niż w marcu. Doktor Yvonne Doyle, dyrektor medyczna ds. zdrowia publicznego w Anglii powiedziała, jak przekazuje tvnmeteo.tn24.pl:

– Obserwujemy zdecydowany i stały wzrost liczby przypadków i przyjęć do szpitala. Tendencja jest wyraźna i bardzo niepokojąca.

Tymczasem w Polsce sytuacja także robi się naprawdę poważna. Cały kraj zostaje od soboty objęty żółtą strefą. Z kolei inne europejskie państwa decydują się znów na kwarantannę, wśród nich, nasi sąsiedzi. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

who
(Photo by Fabrice COFFRINI / AFP)

Światowa Organizacja Zdrowia przygląda się sytuacji z dużym niepokojem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Minister Niedzielski nagle wprowadził nową decyzję. Niespodziewany zwrot akcji
  2. Właśnie zapadła decyzja ws. drugiego lockdownu Polski. Premier nie ma wątpliwości
  3. Pilny komunikat Morawieckiego, chodzi o dodatkowe obostrzenia w szkołach. Rodzice będą załamani
  4. TVP przekazało tragiczne informacje. Nikt nie mógł przewidzieć jego śmierci, miał tylko 28 lat
  5. Śmierć przyszła niespodziewanie. Tragedia bohaterki „Sanatorium miłości”
  6. Mięso wyszło suche i twarde? Najprawdopodobniej przez karygodne błędy przy pieczeniu, popełnia je większość Polaków

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

 

Poprzedni artykułNa dwa tygodnie zamknięte kina, siłownie i baseny. Nauka zdalna dla uczniów i studentów. Poważne obostrzenia w Czechach
Następny artykułCo dalej ze szkołami i nauką zdalną? Ważna deklaracja premiera Morawieckiego
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl