Szef MZ, Adam Niedzielski poinformował o planach rządu na najbliższe tygodnie. Salony fryzjerskie i szkoły zamknięte do 18 kwietnia. 

Nowe restrykcje wprowadzone tuż przed świętami miały obowiązywać do 9 kwietnia. Jak się okazuje, zostaną wydłużone o ponad tydzień. Nie zapowiada się, by salony fryzjerskie i szkoły zostały w najbliższym czasie otwarte. 

Salony fryzjerskie i szkoły nadal zamknięte 

Minister na konferencji prasowej nie przekazał optymistycznych informacji. Obłożenie w szpitalach jest wciąż bardzo duże. Niedzielski podkreślił, że sytuacja jest wciąż niebezpieczna. 

Analizowaliśmy na bieżąco sytuację, szczególnie w kontekście tego, co dzieje się w szpitalach. Obecne wyniki są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Obłożenie łóżek wynosi ok. 80 proc., to są parametry niebezpieczne – stwierdził. 

Niedzielski zaznaczył, że obecny spadek zachorowań jest związany z okresem świątecznym. To, ile tak naprawdę przybyło nowych zakażeń, będzie można stwierdzić dopiero za kilka dni. 

Minister zapowiedział, że już w przyszłym tygodniu będzie można zaobserwować, czy trzecia fala pandemii wciąż wzrasta, czy możemy oczekiwać powolnej stabilizacji. Wobec tego rząd postanowił przedłużyć lockdown do 18 kwietnia. Oznacza to, że salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także szkoły wciąż pozostaną zamknięte. To samo dotyczy m.in. siłowni, galerii handlowych, teatrów muzeów, galerii sztuki. 

Informacje o zakażeniach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 14 tys. 910 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło dziś 158 osób

Niedzielski na konferencji podkreślał, jak ważne w obecnej sytuacji jest przyspieszenie szczepień. Wyraził nadzieję, że wszystkie samorządy będę w tej sprawie ze sobą ściśle współpracować:

Mam nadzieję, że tu ta odpowiedź samorządów będzie tak duża, że ten program szczepień w najbliższych dwóch miesiącach, jego efekt, stanie się realną barierą dla rozwoju epidemii. 

Cóż, miejmy nadzieję, że wkrótce efekty szczepień będą coraz bardziej zauważalne. Póki co musimy przygotować się na przedłużenie restrykcji. Przypominamy, że zostaną one przedłużone do 18 kwietnia

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Onet.pl 

 

 

Poprzedni artykułKrzysztof Krawczyk mieszkał w domu z „duszą”. Kupił go za bezcen
Następny artykułZmarł 15-latek zakażony koronawirusem