Wiadomość, jaka obiegła media, ucieszy wszystkich seniorów. Do tej pory epidemia koronawirusa izolowała osoby starsze, ponieważ to właśnie one były najbardziej narażone na tragiczne skutki zachorowania. Właśnie pojawiło się światełko w tunelu, wygląda na to, że seniorzy pomału mogą wracać do znanej im rzeczywistości.

Starsze osoby z pewnością najmocniej przeżyły okres kwarantanny, jaki obowiązywał w Polsce podczas epidemii koronawirusa. Nawet najbliżsi z obawy o starszych wiekiem zrezygnowali z ich odwiedzania. Wiadomość o powrocie do rzeczywistości ucieszy wielu starszych Polaków. 

Radosna wiadomość dla seniorów

Od 1 lipca na powrót ruszają centra seniora i domy dziennego pobytu. Oczywiście funkcjonowanie placówek odbywać się będzie na zasadach zachowania reżimu sanitarnego. Szczególnie ucieszą się Łodzianie powyżej 60 roku życia, którzy bardzo aktywnie spędzali czas w takich miejscach.

-Nasi seniorzy od początku dopytywali się, kiedy będą mogli wrócić, a gdy stopniowo zaczęło się odmrażanie poszczególnych dziedzin życia, telefonom nie było końca – opowiadał w trakcie konferencji prasowej Sebastian Seraficki, koordynator CZiAS w Łodzi.

  1. Radosław Majdan pokazał zdjęcie Małgorzaty. Jeden szczegół zbulwersował fanów, złapali się za głowy
  2. Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane
  3. Dawid Narożny potwierdził radosną nowinę. ”W listopadzie będziemy najszczęśliwszymi ludźmi na świecie.”

Nowe zasady funkcjonowania

Od 1 lipca ośrodki przy ulicach Libelta 16 i Szpitalnej 6 będą normalnie funkcjonować. Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora MOPS w Łodzi poinformowała, że będą stosowane specjalne środki bezpieczeństwa:

-Nasi podopieczni będą mieli mierzoną temperaturę, muszą mieć maseczki, a np. posiłki będziemy wydawać w turach.

Z kolei Wojciech Kosakowski, kierownik oddziału ds. polityki senioralnej Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego w Łodzi zaznaczył, że w zajęciach sportowych będzie uczestniczyć maksymalnie sześć osób, dziesięć w wykładach. To niejedyne wyjątkowe informacje dla seniorów, szczególnie tych nadal aktywnych zawodowo. Rząd zapewnił o dodatkowych świadczeniach do ich emerytur.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Powrót do placówek ucieszy wielu seniorów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje znany, nagradzany polski dziennikarz. Zabrała go poważna choroba, tragiczne doniesienia
  2. Makabra, wstawił zdjęcie z wycieczki z dziećmi. Kilka godzin później wszyscy nie żyli
  3. Wrzuciła 8-miesięcznego synka do wody. Nagranie wywołuje skrajne emocje, ludzie są wściekli
  4. Dramatyczne sceny w zachodniej Polsce. Mężczyzna pobił kobietę i porwał malutkie dziecko
  5. Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny
  6. Tragiczna wiadomość obiegła media. Syn przekazał informacje o śmierci słynnej aktorki

Źródło: fakt.pl


 

Poprzedni artykułNa niebie pojawiło się niesamowite zjawisko. Niezwykłe wideo okrążyło sieć, ludzie nie rozumieją na co patrzą
Następny artykuł3 najrzadsze znaki zodiaku na świecie. Niesamowite, że jest ich tak mało
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.