Wiadomość o śmierci, jaką przekazały media, zszokowała wszystkich jego fanów. Portal krytykapolityczna.pl donosi o śmierci prawdziwego geniusza, profesora antropologii i jednego ze sztandarowych współczesnych myślicieli antykapitalistycznych. Internauci nie mogą się pogodzić ze śmiercią tak wspaniałej osobowości.

Autor licznych publikacji naukowych oraz wydawca akademicki nie żyje. Ta wiadomość jest szokująca szczególnie dla tych ludzi, którzy uważnie śledzili jego karierę zawodową oraz byli zafascynowani głoszonymi przez niego naukami. Znany działacz i profesor zmarł w szpitalu w Wenecji.

David Greaber nie żyje. Wiadomość zszokowała fanów.

Wiadomość o śmierci aktywisty przekazała na Twitterze jego żona Nika Dubrovsky. David Graber od 2013 roku wykładał antropologię na London School of Economics w Londynie. Słynął między innymi z tego, że był jednym z głównych współczesnych myślicieli antykapitalistycznych. Był znany także ze swojego zaangażowania aktywistycznego. Jak informuje krytykapolityczna.pl, w 2001 roku profesor brał udział w protestach przeciwko wolnorynkowemu szczytowi Summit of the Americas, a także Światowemu Forum Ekonomicznemu w 2002.

Aktywista urodził się w 1961 roku w Nowym Jorku. Studiował na Uniwersytecie Chicagowskim, gdzie w 1996 roku obronił doktorat. Jego pierwszym krokiem zawodowym było wykładanie na amerykańskim niepublicznym Uniwersytecie Yale w mieście New Haven w stanie Connecticut. Wiadomość o jego śmierci obleciała świat w piorunującym tempie.

  1. Tragedia, na miejscu natychmiast pojawiła się straż, policja i pogotowie. Doszło do najgorszego
  2. Dramatyczne sceny w Nasz nowy dom, zagrożenie dla życia i zdrowia rodziny. Katarzyna Dowbor musiała podjąć interwencję

Greaber poinformował fanów, że nie czuje się dobrze

David Greaber jest autorem kilku książek wydanych na terenie polski. Portal krytykapolityczna.pl podał dalej informację przekazywaną przez pismo The Rolling Stone, że Greaber stracił pracę na Uniwersytecie Yale przez swoje dość radykalne poglądy i aktywizm. Do momentu śmierci był bardzo aktywny na swoich mediach społecznościowych. 28 sierpnia opublikował film na platformie YouTube, w którym przekazał wiadomość, że z jego zdrowiem jest nie najlepiej.

Dziennikarz The Guardian i lewicowy intelektualista Owen Jones opublikował wpis na Twitterze, w którym wyraził swój żal:

Jestem zdruzgotany wiadomością o śmierci Davida Graebera. Był pełnym człowieczeństwa intelektualnym gigantem. Jego prace inspirowały, dodawały otuchy, kształciły. Jeśli nie czytałeś żadnej z jego książek, zrób to teraz i pozwól jego spuściźnie żyć dalej. Spoczywaj w pokoju, Davidzie – napisał Owen Jones.

Oficjalna przyczyna śmierci Greabera nie jest jeszcze znana.

ZOBACZ WIDEO:

David Greaber nie żyje. Miał 61 lat. Kilka dni temu opublikował wideo, na którym poinformował o swoim złym stanie zdrowia.

O śmierci aktywisty poinformowała jego żona.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje uwielbiana polska dziennikarka. Tragiczna śmierć
  2. Posypał plażę szczyptą soli. Trudno uwierzyć, co się później stało, niesamowite
  3. Ujawniono, co dzieje się za kulisami „Rolnik szuka żony”. Wypłynęła cała prawda o Marcie Manowskiej
  4. Tomasz Oświeciński pokazał zdjęcie sprzed lat. Ciężko uwierzyć, jak wyglądał, zanim zaczął ćwiczyć i z włosami
  5. Zauważyłeś na skórze ciemną kropkę? Biegnij do lekarza, może być już za późno
  6. Ewa Wachowicz zmodyfikowała przepis na słynnego Colesława. Jej wersja słynnej surówki jest jeszcze lepsza niż oryginał

Źródło: krytykapolityczna.pl, twitter.com

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl