Wiadomość, która przed momentem obiegła media przyprawia o gęsią skórkę. Wszyscy eksperci są ze sobą zgodni, a wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Wszystko stanie się 7 października, o godzinie 13:12. Cała sytuacja jest na bieżąco monitorowana i nadzorowana przez odpowiednie służby. Warto zapoznać się z komunikatami.

Do sieci podano wiadomość, że już wkrótce czeka nas niecodzienna sytuacja. Eksperci potwierdzili wiadomość, że wszystko stanie się 7 października, o godz. 13:12.

Właśnie wystosowano pilną wiadomość

Według doniesień portalu o2.pl za parę dni z orbitą ziemską zderzy się asteroida 2020 RK2, która z bardzo szybką prędkością porusza się w stronę Ziemi. Naukowcy amerykańskiej agencji kosmicznej NASA twierdzą, że może ona mieć nawet 81 metrów średnicy, a więc tyle, co boisko piłkarskie. Portal o2.pl informuje, że asteroida przeleci przez ziemską orbitę z prędkością około 6,68 km/s i będzie widoczna gołym okiem przez kilka chwil 7 października, o godzinie 13:12.

Naukowcy z NASA twierdzą, że szansa zaistnienia jakiegokolwiek ryzyka jest bardzo niewielka, zatem nie ma większych powodów do obaw. Asteroidę zauważono już przed kilkoma tygodniami, kiedy badacze obserwowali obiekty, które znajdowały się w okolicach asteroidy.

  1. Lewandowska pokazała małą Klarę. Internauci patrzyli tylko na stopy dziewczynki, wybuchła wielka afera
  2. Pieniądze od rządu miały pomóc tysiącom Polek i Polaków. Uważaj, teraz może zapukać skarbówka
  3. Kazał żonie na jego oczach zrobić okropną rzecz. „Sprowokowała mnie, teraz nie mogę zapomnieć, jak mu na moich oczach”

Asteroidy przelatują coraz częściej Ziemi

Ponad tydzień temu naukowcy z amerykańskiego obserwatorium Mount Lemmon Survey w Arizonie poinformowali, że w okolicach Ziemi znajdzie się asteroida 2020 SW. I tak faktycznie się stało, jednak nie miało to związku z żadnym zagrożeniem. 24 września asteroida znalazła się 22 000 km od naszej planety.

Obiekt miał mniej więcej od 5 do 10 metrów szerokości, czyli tyle samo ile mały autobus szkolny. Naukowcy poinformowali, że nawet, gdyby znalazła się ona jeszcze bliżej Ziemi, to w żaden sposób nie zagroziłaby planecie, a tym bardziej ludzkości. Jednak jak stwierdzono, żadna inna asteroida nie znajdowała się tak blisko ziemi jak 2020 SW. 10 września jeden z astronautów Leonardo Amaral odkrył wyjątkową asteroidę, która przeleciała 40 milionów kilometrów od Ziemi. Jest to odległość prawie 100 razy większa niż odległość księżyca od naszej planety.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Rzecznik rządu zabrał głos w sprawie, sytuacja jest jasna
  2. Śmierć ikony polskiego kina. Od 6 lat jej grób jest odwiedzany przez setki turystów. Wszyscy pamiętają jej uśmiech
  3. Popularny kurort w czerwonej strefie. Potężne kary dla przechodniów za brak maseczki
  4. Dorota Gardias przerwała milczenie. Wiadomo, jakie objawy miała zakażona gwiazda TVN
  5. Potężny żywioł uderzył w Polskę. Łamie drzewa i zrywa dachy, TVP poinformowało o zagrożeniu
  6. Obłędne gołąbki z przepisu Magdy Gessler. Farsz skrywa sekretny składnik

Źródło: o2.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl