Wiadomość, jaka obiegła media w związku z urodzonymi przed 1970 rokiem, jest bardzo zaskakująca. Społeczność osób po pięćdziesiątym roku życia nie raz przechodzi prawdziwe kłopoty z zatrudnieniem i zaufaniem zawodowym. W tej kwestii nastały istotne zmiany.

Jeden z popularnych portali zajmujących się rynkiem pracy przeprowadził ważne badanie, z którego wnioski będą bardzo zadowalające dla osób 50 plus. Wiadomość ucieszy każdego, kto w tym wieku poszukuje pracy.

Wiadomość dla osób 50 plus

-Jak się okazuje, 54% badanych Polaków uważa specjalistów 50+ za najbardziej lojalnych pracowników, a blisko 6 na 10 – że dbałość o tę grupę jest cechą dobrego pracodawcy – podaje interia.pl 

Portal Pracuj.pl, przekazał, że respondenci biorący udział w badaniu wskazywali jako pierwszą cechę pracowników powyżej 50. roku życia, lojalność. Później wiedzę i doświadczenie, którym takie osoby chętnie się dzielą. Z badań GUS wynika, że w Polsce, w pierwszym kwartale 2020 roku zatrudnionych było 60 % Polaków w wieku 50-64 lat.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Niewiarygodne sceny nad polskim morzem. Wszystko na plaży i oczach plażowiczów
  2. Pół kraju z pomarańczowymi alertami, trzeba mieć się na baczności. Polki i Polacy powinni być specjalnie przygotowani

Rynek pracy potrzebuje osób z doświadczeniem

Mimo tego, że większość osób uważa, że starsi ludzie nie są respektowani na rynku pracy, dane statystyczne stanowczo temu zaprzeczają. Dodatkowo zatrudnienie osób powyżej 50 roku w Polsce jest najwyższe w Unii Europejskiej.

Jak wpłynęła pandemia na status pracy osób po 50. roku życia? Okazuje się, że właśnie te osoby mogły liczyć na pozostanie na swoich stanowiskach. Wszystko jest jednak kwestią specjalizacji. W czasach gdy na obowiązki jednego stanowiska składa się dużo aspektów, fuzja nawet kilku stanowisk, doświadczony pracownik jest na wagę złota.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wiadomość
fot.pexels.com/Andrea Piacquadio

W Polsce docenia się pracownika z doświadczeniem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Media właśnie przekazały smutną wiadomość. Niestety, nie żyje
  2. Już niebawem w Polsce powstanie Primark. Znamy datę otwarcia i lokalizację
  3. Dagmara Kaźmierska nie wytrzymała. Zostawiła ostry komentarz pod zdjęciem Kingi Rusin, fani zamarli
  4. Śmierć córki odcisnęła na niej piętno. Wiemy, jak dziś żyje Ewa Bem
  5. Ogromne współczucie. Niech się pani trzyma pani Magdo

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl