Wiadomość, która dotarła do Polaków, jest tragiczna. Nie żyje wybitny Polak, uwielbiało go tysiące rodaków, był honorowym obywatelem jednego z dużych miast Polski. Zmarł wczoraj późnym wieczorem. To wielka strata dla wszystkich.

Smutna wiadomość z samego rana, TVP przekazało, że zmarł uwielbiany Polak, znały go miliony. Był jedną z najbliższych osób Ojca Świętego. Miał 94 lata. Wszyscy pogrążyli się w żałobie, kondolencje spływają z całej Polski.

Smutna wiadomość: nie żyje kard. Marian Jaworski

Wczoraj późnym wieczorem media podały tragiczną informację o śmierci kard. Mariana Jaworskiego, wybitnego Polaka, wielkiego duchownego, przyjaciela Jana Pawła II. Tę smutną wiadomość przekazała na Facebooku, m.in. Archidiecezja Krakowska.

— W wieku 94 lat zmarł kard. Marian Jaworski — przyjaciel św. Jana Pawła II, były metropolita lwowski, pierwszy rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i honorowy obywatel miasta Krakowa — napisali w poście w mediach społecznościowych i na stronie internetowej.

  1. Małgorzata Rozenek pojawiła się w ”Dzień dobry TVN”. Uwagę zwraca jedna rzecz na jej ręce, jest warta 75 tysięcy
  2. Gwiazda programu „Koło Fortuny” stała się ofiarą kpin. W końcu nie wytrzymała

Kim był Marian Jaworski?

Marian Jaworski był kardynałem, byłym metropolitą lwowskim, doktorem nauki teologicznych, profesorem filozofii. Urodził się 21 sierpnia 1926 roku we Lwowie. W 1950 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.

18 sierpnia kardynał Jaworski trafił do szpitala, jednak nie ujawniono, z jakiego powodu. Archidiecezja Krakowska apelowała wtedy o modlitwę w jego intencji. Zmarł dzisiaj w nocy z 5 na 6 września, miał 94 lata. Był jednym z najbliższych przyjaciół papieża, poznał Karola Wojtyłę jeszcze w 1950 roku. Udzielił Ojcowi Świętemu przed śmiercią sakramentu namaszczenia chorych.

W 2017 roku Andrzej Duda odznaczył go Orderem Orła Białego.

To ogromna strata dla wszystkich, pragniemy złożyć najszczersze wyrazy współczucia.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nie żyje kard. Marian Jaworski.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zagraniczne media obiegła wiadomość o tragedii. Potwierdzono śmierć, oczy tysięcy osób zwróciły się w stronę rezydencji Kate i Williama
  2. Górale z Zakopanego nie mieli litości. Ostro o Polakach: „tylko chińską zupkę, chleb, pasztety, płatki”
  3. Janusz Chabior wziął ślub. Gratulacje, panna młoda wyglądała pięknie
  4. Zaskakujące informacje o Jacku z „Gogglebox”. Nie do wiary, czym zajmował się kilka lat temu
  5. Zatrważająca wiadomość, nie żyje 26-letni muzyk. Zginął na oczach ukochanej
  6. Masowo popełniamy 5 błędów w pieczeniu ciast, dlatego nie wychodzą albo pojawia się zakalec. Każdy z nas zrobił choć jedną rzecz z listy

Źródła: wikipedia.org, tvp.info, diecezja.pl, facebook.com

Poprzedni artykułPamiętacie Hugo? Udało wam się dodzwonić do gry Polsatu?
Następny artykułDziewczyna śpiewała i nagle usłyszała potworny hałas. Kiedy się odwróciła, z sufitu zwisała ludzka noga
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl