Wiadomość, na którą czekało wielu Polaków. Już niedługo tysiące z nich będzie mogło liczyć na dodatkowe pieniądze. Kto może liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki?

Rewelacyjna wiadomość dla tysięcy Polaków już niedługo stanie się rzeczywistością. Od przyszłego roku wiele osób może liczyć na dodatkowy zastrzyk gotówki. Takie wieści z pewnością sprawią radość osobom, które od dawna oczekiwały na ten wspaniały moment.

Wspaniała wiadomość dla emerytów. Już w przyszłym roku podwyżka minimalnej emerytury

Dobraw wiadomość dotyczy seniorów. Już od przyszłego roku minimalna emerytura wzrośnie o 50 zł, przekazuje portal se.pl. To oznacza, że wyniesie ona 1250 złotych brutto. Wielu emerytów od dawna oczekiwało na tę podwyżkę. Nie jest ona, co prawda, spektakularnie wysoka. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej przekazał, że możliwości budżetowe w tym momencie nie pozwalają na większą pomoc dla seniorów.

Już w maju 2021 roku miliony seniorów otrzyma trzynastą emeryturę, której wysokość będzie odpowiadała najniższemu świadczeniu emerytalnemu, czyli 1250 złotych brutto. Obecnie w sejmie trwają także prace nad ustawą, dzięki której miałyby zostać wypłacone również czternaste emerytury. Mają je otrzymać osoby, które otrzymują emeryturę do 2400 złotych brutto. W przypadku gdy będą one wyższe, świadczenie zostanie odpowiednio pomniejszone.

  1. Przypadkiem znalazł zdjęcie w torebce żony. Kiedy je zobaczył, wybiegł z krzykiem na ulicę
  2. Nieoczekiwane zmiany tuż przed premierą The Voice of Poland. Fani będą zdezorientowani

Seniorzy nie są do końca usatysfakcjonowani podwyżkami

– Chcemy, żeby najniższe emerytury, tak jak do tej pory, wzrastały. Szczególnie najbiedniejszym seniorom trzeba pomagać i robimy to konsekwentnie. W tym roku podnieśliśmy minimalną emeryturę do 1200 zł, a w przyszłym będzie to już 1250 zł. Chciałoby się oczywiście więcej, ale możliwości budżetowe są, jakie są – przekazał wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed w rozmowie z „Super Expressem”. Jak się okazuje, seniorzy wcale nie są tak bardzo zadowoleni z podwyżki, jak mogłoby się wydawać.

– Dobrze, że rośnie minimalna emerytura, ale chciałoby się, żeby rosła więcej i wynosiła w 2021 roku chociaż 1300 zł. Potrzeby seniorów są przecież bardzo duże – skomentowała w rozmowie z „Super Expressem” szefowa Związku Emerytów i Rencistów, dr Elżbieta Ostrowska.

Już w przyszłym roku emerytura minimalna wzrośnie do 1250 złotych brutto.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagła zmiana już od dzisiaj w całej Polsce. Rząd podjął decyzję, nie ma odwrotu
  2. Są ofiary śmiertelne. Uderzył potężny żywioł. Wielka siła. Wiadomości ze świata
  3. Ojciec zabrał trójkę dzieci i ruszył z nimi do lasu. Kiedy ich odnaleziono, na jaw wyszła porażająca prawda
  4. Edyta Zając opowiedziała o rozwodzie. Rozstanie z Jakubem Rzeźniczakiem nie było dla niej łatwe
  5. Pamiętacie Weronikę ze ”Złotopolskich”? Nagle zniknęła, o jej odejściu krążyły legendy, a prawda wyszła na jaw dopiero po latach
  6. Kelner wprawił Rodowicz w osłupienie. Od razu chwyciła za aparat

Źródło: se.pl