Wiadomość, która obiegła właśnie media, jest zatrważająca. Nie żyje gwiazda telewizji, mężczyzna był szalenie popularnym prowadzącym. Niestety, ale w wieku 80 lat zmarł na raka trzustki. Informacje o śmierci przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych. Odszedł tego ranka we własnym domu — napisano na oficjalnym Twitterze programu, którego był gospodarzem.

Media podały tragiczną wiadomość. Właśnie dowiedziano się o śmierci niezwykle popularnego prowadzącego. Mężczyzna zmagał się z rakiem trzustki, niestety dziś zmarł.

Media podały tragiczną wiadomość

CNN i Fox News przekazały tragiczne informacje o śmierci Alexa Trebka, gwiazdy amerykańskiej telewizji i pięciokrotnego laureata nagrody Emmy. Prowadzący program Jeopardy miał 80 lat.

— Z przykrością informujemy, że Alex Trebek odszedł tego ranka we własnym domu, w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Dziękujemy ci, Alex — przekazano za pośrednictwem Twittera programu, jak przetłumaczył Onet.

Alex Trebek był wybitną postacią telewizji, z którą był związany od ponad 50 lat swojego życia. Z pochodzenia Kanadyjczyk, dopiero w latach 70. postanowił przenieść się do Stanów Zjednoczonych.

NBC News podało, że w niedzielnym oświadczeniu producent programu Mike Richards opisał śmierć Trebka jako „ogromną stratę” dla całej ekipy telewizyjnego show.

Dodawał, że był to niesamowity zaszczyt pracować u jego boku przez ostatnie półtora roku, kiedy Trebek kontynuował swoją pracę, pomimo tego, że zdiagnozowano u niego raka trzustki.

  1. Małgorzata Foremniak drży o syna, wszystko miało być zupełnie inaczej. Adoptowała go podczas drugiego małżeństwa
  2. Jackowski powiedział, co ma wydarzyć się w Boże Narodzenie. Bardzo niepokojące
  3. Dzień po ogłoszeniu wyników wyborów świat obiegła zdumiewająca wiadomość o Jill Biden. Podjęła historyczną decyzję

Kim był Alex Trebek?

Alex Trebek był amerykańską osobowością telewizyjną kanadyjskiego pochodzenia. Urodził się 22 lipca 1940 roku w Sudbury w kanadyjskiej prowincji Ontario.

Swoją edukację rozpoczął w szkole jezuickiej. Później ukończył studia Uniwersytecie w Ottawie z zakresu filozofii. Zanim na dobre związał się z telewizją, pracował najpierw jako reporter.

W 1966 roku porzucił dziennikarstwo i postanowił, że zacznie pracę w telewizji. Właśnie wtedy został gospodarzem programu Reach for the Top.

Siedem lat później przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych i tam pracował dla NBC jako gospodarz teleturnieju The Wizard of Odds. W 1984 roku został twarzą Jeopardy. W październiku 2018 roku Trebek odnowił umowę z Sony Pictures Television, aby kontynuować prowadzenie quizu aż do 2022.

W marcu zeszłego roku przekazał, że jest chory na raka trzustki. Amerykańska osobowość telewizyjna doczekała się aż pięciu nagród Emmy oraz swojej własnej gwiazdy w na Hollywoodzkiej Alei Gwiazd. Wszystkie te nagrody zdobył za życia.

Jak na razie twórcy programu nie ogłosili naborów na nowego prowadzącego. Odcinki z Trebkiem, które zostały nagrane wcześniej, będą emitowane.

Pragniemy złożyć najszczersze wyrazy współczucia.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 Nie żyje Alex Trebek.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dzisiaj skończyłaby 105 lat. Jak wspominamy Hankę Bielicką, ikonę polskiego kabaretu i sceny aktorskiej?
  2. Dziennikarze wyjawili prawdę o Makłowiczu. Nie mógł zaprzeczyć, wyjawił wszystkie szczegóły
  3. Magda Gessler w latach 90. Wyciekły stare zdjęcia. Internauta: ”Czy to plakat do pierwszego polskiego horroru?”
  4. Dominika Gwit w bikini na dmuchanym flamingu. Gorące nagranie z aktorką znalazło się w sieci, ciężko oderwać wzrok
  5. Cukiernia sprzedaje ”ciastko kobiet”. Część zysków trafi do potrzebujących mam z Ośrodka Wsparcia dla Kobiet
  6. Ogromna przesada w „Rolnik szuka żony”? Przekroczono wszystkie granice, widzowie nie mają wątpliwości
  7. Natychmiast sięgnij po syrop z czosnku, jeśli zauważyłeś u siebie symptomy choroby. Piorunująco skuteczny, domowy sposób

Źródło: onet.pl, wikipedia.org, nbcnews.com

 

Poprzedni artykuł16-latek wygląda jak żywy Ken. Przysięga, że nie miał żadnej operacji, mało kto jednak chce mu uwierzyć
Następny artykułGwiazda TVN jest w ciąży. Pokazała sporych rozmiarów brzuszek, gratulacje spływają z całej Polski
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl