Wiadomość przekazana przez Ministerstwo Pracy nie napawa optymizmem. Już w lipcu możemy spodziewać się drastycznego wzrostu bezrobocia w Polsce. Na całym świecie odnotowano diametralny przyrost osób bez pracy. Prognozy również dla Polski, nie są zbyt sprzyjające. Wszystko za sprawą epidemii koronawirusa i przymusowego zamrożenia gospodarki kraju. 

Koronawirus nie tylko sieje spustoszenie wśród populacji całego globu, ale również znacząco wpływa na światową gospodarkę. W związku z błyskawicznie rozprzestrzeniającym się wirusem większość krajów została zmuszonych do wstrzymania działalności, co skutkuje drastycznym wzrostem bezrobocia. Jak podaje rmf.24.pl, Ministerstwo Pracy przekazało wiadomość, z której wynika, że już w lipcu stopa bezrobocia w Polsce może wzrosnąć do 10 %. 

Ministerstwo Pracy przekazało wiadomość 

Epidemia koronawirusa spowodowała wiele zmian na terenie całego globu. W związku ze światową pandemią mnóstwo osób straciło pracę, co skutkuje znaczącym wzrostem bezrobocia. Z najnowszych informacji wynika, że w Stanach Zjednoczonych aż 14% społeczeństwa jest obecnie bez pracy, w Irlandii natomiast aż 28%. Te wartości przyprawiają o zawrót głowy. Polskę również nie ominął przykre skutki epidemii, Ministerstwo Pracy przekazało druzgocącą wiadomość. 

Na ten moment w Polsce bezrobocie plasuje się na poziomie 5 %, jednak ta wartość może wzrosnąć dwukrotnie w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Na początku lipca możemy spodziewać się wielkiej fali bezrobocia, wraz z początkiem lata aż 10% społeczeństwa może pozostać bez pracy. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Ministerstwo Zdrowia wysłało pierwsze SMSy. Nie dostałeś? Znamy ich treść
  2. Nie mamy dobrych informacji dla seniorów. Chodzi o wysokość emerytur
  3. Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i restauracji? Rzecznik rządu podał szczegóły, wszystko już jasne

Wzrost bezrobocia, a tarcza antykryzysowa 

Spodziewany wzrost bezrobocia, być może nie będzie aż tak drastyczny, w sytuacji kiedy założenia tarczy antykryzysowej okażą się właściwe. Na ten moment prognozy nie są zbyt optymistyczne, widmo wzrastającej liczby osób bez pracy nieustannie nam towarzyszy. Jednak jego skutki mogą zostać częściowo złagodzone. 

Rząd zaoferował przedsiębiorcom program: Polski Fundusz Rozwoju pożyczek. Założeniem projektu, jest zwolnienie firm ze spłaty aż 3/4 kwoty pożyczki, w sytuacji kiedy przez rok nie zwolnią żadnego pracownika. Niestety nie wiadomo jak wielu przedsiębiorców zdecydowało się na ten krok i jak to się przełoży na bezrobocie w Polsce. 

Miejmy nadzieje, że przewidywana wizja nie spełni się, a tarcza antykryzysowa uchroni większość firm przez niechcianymi stratami. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wiadomość
fot.facebook.com/Marlena Maląg

Ministerstwo Pracy przekazało wiadomość, która nie napawa optymizmem. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wiatr uszkodził dźwig. Drabina zwisała kilkadziesiąt metrów nad ziemią
  2. „Lepiej zapytajcie Chiny”. Prezydent USA nagle przerwał konferencję i opuścił spotkanie za granicą
  3. Koniec słońca w maju? Prognozy pogody już od poniedziałku zapowiadają opady śniegu
  4. Ekspert złapał się za głowę po wypowiedziach gwiazd o koronawirusie. Edyta Górniak zrobiła szczególnie piorunujące wrażenie
  5. Zagrała jedną świetną rolę i rozpłynęła się w powietrzu. Co się stało z piękną Małgorzatą Snopkiewicz?
  6. Zadziwiająca scena podczas minuty ciszy w Sejmie. Wielu będzie oburzonych

Źródło: fakty.interia.pl, rmf24.pl 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.