Wiadomość od rana obiegła całą Polskę. Informacje szokują i niepokoją. Zacznie się już dzisiaj, dotyczy ogromnej części Polaków. Wiemy, do której godziny będą obowiązywały ostrzeżenia i alarmy. Kto powinien najbardziej uważać?

Spora część Polaków otrzyma dzisiaj ważną wiadomość. Zacznie się już od rana i potrwa cały dzień, aż do wieczora. Jakie osoby są szczególnie narażone na ryzyko i powinny najbardziej na siebie uważać?

Wiadomość: zachodnia Polska musi się mieć na baczności

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) po raz kolejny wydało ostrzeżenia dotyczące upałów drugiego stopnia. Temperatury będą oscylować w granicach 29-32 stopni Celsjusza. Synoptycy alarmują. Miejmy się na baczności, unikajmy nasłonecznionych miejsc, pijmy dużo niegazowanej wody.

Jak informuje nas tvnmeteo.tvn24.pl kolejne ostrzeżenia wydano dla czterech województw. W lubuskim i wielkopolskim synoptycy prognozują tam temperaturę maksymalną 30-32 stopnie. Alarm będzie obowiązywał do wtorku, do godziny 21.

Kolejne województwa objęte alarmem to opolskie i dolnośląskie (bez powiatów na samym południu województwa). Tam temperatury maksymalne w ciągu dnia nieco niższe — do 29-32 stopni. Alarm obowiązuje do wtorku, do 20.

  1. Wstrząsająca wiadomość. Nie żyje dziennikarz TVN i TVP
  2. Ksiądz ujawnił szczegóły pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Nigdy wcześniej nie widział niczego podobnego

Kto jest szczególnie narażony?

Ministerstwo Zdrowia wydało specjalną grafikę informacyjną, która jasno określa, jakie osoby są szczególnie narażone na skutki upałów. Można ją zobaczyć m.in. na Twitterze resortu.

Do grona osób, które muszą najbardziej uważać na obecną upalną pogodę są osoby starsze, z niepełnosprawnościami, przewlekle chore, przyjmujące leki (niektóre medykamenty obniżają odporność na wysokie temperatury), pracujące na zewnątrz (szczególnie fizycznie, np. budowlańcy), dzieci i niemowlęta oraz kobiety w ciąży.

A wy jak radzicie sobie w tak upalne dni?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Trzeba na siebie uważać. 

wiadomość
fot. unsplash.com/chuttersnap

Unikajmy przebywania na pełnym słońcu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Poznajecie panie na zdjęciu? Dzisiaj są jednymi z najsławniejszych polskich aktorek
  2. Większość kobiet nigdy nie słyszała o ”love bombing”. 8 sygnałów, że dotyczy też twojego partnera
  3. Soda oczyszczona sprawi, że twoja cera będzie nieziemsko piękna. Wystarczy dodać jeden składnik
  4. Polsat przekazał tragiczną wiadomość. Wybitny Polak nie żyje
  5. Daniel Martyniuk obraża popularnego polskiego gwiazdora. Wcześniej syn słynnego Zenka był właścicielem restauracji

Źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułPamiętacie Peggy ze ”Świata według Bundych”? Niesamowite, jak dziś wygląda
Następny artykułTragiczna wiadomość sprzed kilku godzin. Jego filmy kochali wszyscy, nie żyje legenda
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl