Wiadomość, którą przekazał w wywiadzie dla Gazety Polskiej szef Polskiego Funduszu Rozwoju, nie spodoba się wielu. Paweł Borys stwierdził: Musimy mieć świadomość, że znajdujemy się w największym kryzysie gospodarczym od 100 lat. Wkrótce ruszy fala zwolnień i bezrobocia. Ta sytuacja nie wygląda obiecująco dla Polaków, konsekwencje odczuje każdy z nas.

Wiadomość o wzroście bezrobocia w Polsce to coś, co w dobie koronawirusa nie zdziwi chyba nikogo. Niemniej jednak nie należy ona do najlepszych, ponieważ nie ma jeszcze dokładnych przewidywań na temat tego, kiedy uda się nam się wyjść z kryzysu. 

Ta wiadomość zmieni życie Polaków

Szef Polskiego Funduszu Rozwoju- Paweł Borys w rozmowie z Gazetą Polską podkreślił, że Polacy muszą mieć świadomość, że znajdują się w największym kryzysie gospodarczym od 100 lat. Ta wiadomość z pewnością nie napawa entuzjazmem:

Szacujemy, że blisko połowa przedsiębiorstw w Polsce odczuwa w związku z tym znaczący spadek przychodów. I tym samym setki tysięcy firm zagrożonych jest upadłością. Zagrożone są także miliony miejsc pracy- poinformował Borys. 

  1. Ministerstwo zdrowia chce wprowadzić teleporady. Chcą dla Polaków zdalnych wizyt z lekarzami
  2. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. W Polsce padł właśnie rekord
  3. Aleksandra Kwaśniewska pokazała, jak kończy się wysyłanie męża na zakupy. Dawno się tak nie uśmiałyśmy

Tarcza antykryzysowa na ratunek przedsiębiorcom 

Wiele miejsc pracy zamknęło się jeszcze na początku marca, z powodu epidemii koronawirusa- część z nich nie otworzy się ponownie. COVID-19 wywołał lawinę zwolnień i nie tylko. Całe szczęście rząd nie pozostaje w tej kwestii obojętny. 

Uruchomienie przez rząd z inicjatywy premiera Morawieckiego Tarczy Finansowe z PFR pozwoli na ochronę milionów miejsc pracy. A ponadto pozwoli setkom tysięcy firm bezpiecznie przejść ten kryzys- ocenił szef Funduszu Rozwoju. 

Programy wprowadzane w tarczy kryzysowej dotyczą osób zatrudnionych na umowie o pracę, zlecenie, dzieło, a nawet samozatrudnionych w różnych sektorach. Padł również pomysł na wsparcie gałęzi turystycznej. Rząd chce wprowadzić bony 1000+.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wiadomość
Fot. youtube.com/MTV 24

Wiadomość, którą przekazał Paweł Borys, nie spodoba się wielu.

wiadomość
Fot.facebook.com/ Mateusz Morawiecki

Inicjatywa Morawieckiego o tarczy kryzysowej, uratuje wiele miejsc pracy. 

wiadomość
Fot. unsplash.com/ Headway

Ruszyła lawina zwolnień. Czy uda się je powstrzymać? 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rząd właśnie opublikował projekt zniesienia kolejnych obostrzeń. Co się zmieni?
  2. Zmiany w przemieszczaniu po Polsce już 22 maja. Podano szczegóły
  3. Jaka jest idealna różnica wzrostu? Obliczono dokładnie. Jeżeli Ty masz 170 cm, wiadomo, ile powinien mieć facet
  4. Prezydent Warszawy podjął już ważną decyzję. Tysiące rodziców odetchną z ulgą
  5. Ile Barbara Kurdej-Szatan zarabia na Instagramie? SE podał zawrotną kwotę, kolana się ugięły
  6. Kidawa-Błońska wycofuje kandydaturę z wyborów prezydenckich. Co się stało?

Źródło: rmf24.pl

Poprzedni artykułSztuczki, dzięki którym przygotowanie jajek będzie jeszcze prostsze. Zdziwisz się, co będzie ci potrzebne
Następny artykułRP: Nie powstanie komisja ds. pedofilii. Powód? „Parlament ma ważniejsze sprawy na głowie”
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.