Wiadomość przekazana podczas dzisiejszej konferencji była długo wyczekiwana przez Polki i Polaków. Wygląda na to, że rygorystyczne obostrzenia i zalecenia przynoszą efekty. To, co jest najgorsze mamy w pewnym sensie za nami – przekazał minister zdrowia.

Bez wątpienia na taką wiadomość wszyscy długo czekali. Poza informacją o stabilizacji sytuacji w kraju minister odniósł się także do mniejszej ilości wykonywanych testów. Jak twierdzi, ich liczba spadła, ponieważ zmniejszyła się też konieczność ich wykonywania. 

Minister zdrowia przekazał ważną wiadomość

Jak podkreślał Adam Niedzielski, decyzje rządu przyniosły oczekiwane efekty. Zdaniem szefa resortu zdrowia mniejsza ilość zachorowań jest wynikiem wprowadzonych obostrzeń, między innymi zamknięciem cmentarzy na Wszystkich Świętych.

Co więcej, sytuacja podobno poprawia się także w szpitalach. Jak przekazał Niedzielski, podkreślając to wielokrotnie, sytuacja jest stabilna:

Stabilizuje się też liczba osób hospitalizowanych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Zdaniem ministra to sygnał, że obostrzenia i rozwiązania rządu pomagają. Szef resortu odważył się powiedzieć bardzo dobrą informację:

– Możemy bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość – zapewnił.

  1. Barbara Kurdej-Szatan na spacerze z Heniem. Chłopczyk ma nieziemsko drogi wózek, znamy jego cenę
  2. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje legendarny polski dziennikarz, niewyobrażalna strata
  3. Dramat Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa jej osoba, o śmierci poinformowała siostra gwiazdy

Stabilizacja w dynamice zachorowań

Nieco ostrożniej do tej kwestii podchodzi minister Michał Dworczyk, który zaznaczył:

Mamy pewną stabilizację jeśli chodzi o dynamikę zachorowań. To za krótki czas, żeby stanowczo mówić, że sytuacja się poprawia, ale ta stabilizacja pozwala nam być ostrożnymi optymistami. To wynik decyzji podjętych w ostatnich tygodniach – zapewnia szef kancelarii premiera.

Podczas konferencji wypowiedział się także prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera, epidemiolog. Profesor podjął temat szpitali tymczasowych oraz tego, jaka jego zdaniem jest aktualnie wydolność służby zdrowia.

Profesor podkreślił, że sytuacja jest optymistyczna, a szpitale tymczasowe nie są jak na razie potrzebne. Rząd jednak buduje je w wypadku czarnego scenariusza i liczy, że nie zostaną wykorzystane.

Adam Niedzielski odniósł się także do restrykcji i obostrzeń, które jak na razie obowiązują nas do 29 listopada. Ze słów ministra wynika, że w tej kwestii żadnych zmian możemy się nie spodziewać. Obostrzenia do tego czasu nie zostaną ani poluzowane, ani zaostrzone.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolików. Każdy dom ze świętym patronem i cudownym medalikiem
  2. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  3. Nowe obostrzenia? Już jutro może zapaść ważna decyzja dla Polek i Polaków. Chodzi o sklepy
  4. Zobaczyła swojego tatę siedzącego przed sypialnią. Powód wzrusza do łez
  5. Kiedy koniec pandemii? Lekarze podają możliwe daty. Wielu będzie zdruzgotanych, są odległe
  6. Tysiące martwych zwierząt na duńskich drogach. Zakażone norki wypadły z transportu
  7. Niewiarygodne, co Jerzy Brzęczek powiedział o Lewandowskim. Kibicom opadły szczęki, wszystko przed kamerami

 

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl