Wiadomość, którą właśnie przekazało Ministerstwo Zdrowia, dla niektórych może okazać się fatalna. Wielu Polaków obawiało się tego od samego początku pandemii. Czyżby ich zmartwienia miały się niedługo spełnić? Resort nie ma dla nas dobrych informacji, o wszystkim poinformował m.in. w swoich mediach społecznościowych. Koronawirus nie odpuszcza, a okazuje się, że już niedługo może być jeszcze gorzej.

Ministerstwo zdrowia przekazało wiadomość, która może niektórymi wstrząsnąć. Od początku epidemii eksperci przestrzegali, że tak się może zdarzyć. Z dnia na dzień chorych przybywa, niedługo może zabraknąć dla nich miejsca i sprzętu.

Koronawirus w Polsce: wiadomość MZ

Ministerstwo zdrowia na Twitterze właśnie poinformowało, że rośnie liczba zajętych łóżek oraz pacjentów pod respiratorami. Wczoraj zajętych specjalistycznych sprzętów było 604, dzisiaj ta liczba wzrosła do 649. Jak przekazuje portal polsatnews.pl Polska służba zdrowia dysponuje obecnie 1115 respiratorami dostępnymi dla pacjentów, kolejne znajdują się w magazynach.

Liczba zajętych przez pacjentów z koronawirusem łóżek również z dnia na dzień maleje. Jeszcze wczoraj MZ przekazywało, że hospitalizowanych jest 7612 pacjentów z COVID-19, dzisiaj ich liczba wzrosła 8076. Chorych wciąż przybywa, w ciągu ostatniej doby test na SARS-CoV-2 pokazał wynik pozytywny u aż 8536 osób. Jednak problemem służby zdrowia jest nie tylko zmniejszająca się liczba miejsc oraz potrzebnego sprzętu, lecz także brak lekarzy, którzy potrafią obsługiwać chociażby respiratory.

  1. Magda Gessler otworzyła nową restaurację. Sprawdziliśmy cenę pomidorowej, kwota za zupę powala
  2. Dziś i we wtorek ostrzeżenia, od środy odczuwalna zmiana dla wszystkich Polaków. Nie ma wątpliwości
  3. Dramat rodziny, sanepid nagle przerwał pogrzeb. Zaczęły dziać się niebywale smutne sceny

Coraz mniej dostępnych respiratorów i łóżek

Warto prześledzić raporty resortu zdrowia, które ministerstwo udostępnia codziennie w swoich mediach społecznościowych. Jeśli zestawimy dane sprzed tygodnia, zobaczymy, że liczba wolnych respiratorów oraz łóżek maleje w zawrotnym tempie. 11 października informowano o 4924 hospitalizowanych pacjentach oraz 383 zajętych respiratorach.

Nietrudno jest policzyć, że w ciągu ostatnich 7 dni do szpitali przybyło 3152 zakażonych i ubyło 266 specjalistycznych urządzeń. Dane w przeliczeniu na jeden dzień potrafią zaniepokoić jeszcze bardziej. Bez wątpienia w ostatnich dniach epidemia przyspieszyła, a wirus nadal nie odpuszcza.

Myślicie, że prognozy z początku pandemii okażą się słuszne?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 Ministerstwo zdrowia poinformowało m.in. o liczbie zajętych respiratorów.

Dzisiaj mamy 8536 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Otruli psa, później zakopali żywcem. Nie spodziewali się takiego obrotu spraw
  2. TVN informuje: duże zmiany dla pasażerów w pociągach. PKP wyciągnęło wnioski?
  3. Maja ujawniła, co usłyszała od pielęgniarki tuż po porodzie. Nigdy nie przeżyła podobnego upokorzenia, aż chce się płakać
  4. ”Należy zamknąć cmentarze 1 i 2 listopada”. Ekspert nie ma złudzeń, nalega na podjęcie radykalnych kroków w przypadku większej ilości zarażeń
  5. ”Przetestowani będą wszyscy mieszkańcy kraju”. Sąsiedzkie państwo rozpoczyna akcję na wielką skalę
  6. Wiadomo już w jakich miejscach koronawirus rozprzestrzenia się najbardziej. Przełomowe badanie naukowców nie pozostawia wątpliwości

Źródła: polsatnews.pl, twitter.com

 

Poprzedni artykułJedna rzecz przeraża nawet ministra zdrowia. O wszystkim głośno powiedział
Następny artykułUważasz, że rodzice powinni rozliczać się z wydawania 500 plus?
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.