Smutna wiadomość dla fanów kultowych seriali na TVP, TVN i FOX. Nie żyje David Richardson — jeden z twórców takich tytułów jak The Simpsons czy Dwóch i pół. Producent odszedł w wieku 65 lat. Jako przyczynę śmierci podano niewydolność serca.

Smutna wiadomość niedawno obiegła media. Nie żyje jeden z twórców serialu The Simpsons, który w latach 1994-1995 był emitowany w TVP1 — jako jedyna stacja emitowała serial według kolejności produkcji. Oprócz tego można go było zobaczyć również na TVP3 Katowice, Canal+ Premium, Fox Kids, TV Puls, FOX czy Fox Comedy.

Smutna wiadomość: nie żyje David Richardson, twórca The Simpsons

David Richardson odszedł w wieku 65 lat. Tę smutną wiadomość przekazał portal Deadline. Hollywoodzki producent związał swoją karierę z serialami komediowymi, które pokochał niemal cały świat.

Pracę rozpoczął w 1985 roku, kiedy to napisał scenariusz do serialu Grand. Produkcję z Pamelą Red i Bonnie Hunt można było zobaczyć na BBC.

Polscy widzowie kojarzą jego produkcje takie jak Nie ma jak w rodzinie, Dwóch i pół oraz The SimpsonsProducent zmarł na niewydolność serca, miał 65 lat.

Wiadomo było, że Richardson od dawna chorował na serce. Trzy dekady temu udało mu się wygrać walkę z rakiem, jednak problemy z sercem okazały się śmiertelne.

Kim był David Richardson?

David Richardson był amerykańskim scenarzystą i producentem filmowym. Urodził się w 1955 roku na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Największą sławę przyniósł mu serial animowany The Simpsons.

W 1990 roku TVP3 Katowice jako pierwsza polska stacja rozpoczęła emisję przygód rodziny Simpsonów. Odcinki były jednak wtedy retransmitowane (razem z reklamami) z brytyjskiej stacji Sky One. Po pierwszym sezonie musiano zakończyć nadawanie produkcji, gdyż okazało się to nielegalne.

Cztery lata później, już legalnie i wraz z polskim lektorem, do którego zaangażowano Janusza Szydłowskiego, TVP1 wyemitowało pierwszy, drugi i trzeci sezon. Była to jedyna stacja, która pokazywała serial według kolejności jego produkcji.

Później produkcja pojawiała się również na antenie Fox Kids (późniejsze Jetix, a obecnie Disney), Canal+ Premium, TV Puls i Fox Polska. Serial opowiada o przeciętnej i dość konfliktowej rodzince, która mieszka w Springfield.

Kreskówka po raz pierwszy na ekranach telewizorów pojawiła się 17 grudnia 1989 roku. Od tamtej pory tak bardzo spodobała się telewidzom, że powstało ponad 30 serii, w sumie prawie 700 odcinków. Jeden z bohaterów był oparty na prawdziwej osobie.

Niestety, ale to niejedyna smutna wiadomość, która ostatnio obiegła sieć i media.

Zobacz zdjęcie:

wiadomość
fot. twitter.com/@DEADLINE

Nie żyje David Richardson, jeden z twórców The Simpsons.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Wikipedia, Twitter

Poprzedni artykułDwa lata skarżył się na zatkany nos. W nosie mężczyzny znaleziono zęba
Następny artykułPamiętacie aroganckiego Hockleya z „Titanica”? Dziś ma 54 lata, znajdował się na liście najprzystojniejszych mężczyzn
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl