Wiadomość SMS to kolejny sposób, jaki znaleźli oszuści na wzbogacenie się w czasach pandemii. Właśnie za pomocą krótkiej wiadomości tekstowej, złodzieje z Białegostoku chcieli okraść młodą kobietę. Na szczęście 29-latka zareagowała w odpowiednim momencie. 

Oszuści cały czas są czujni i nie przepuszczą żadnej okazji, aby powiększyć stan swojego konta o kilka zer. Złodzieje z Białegostoku, postanowili wykorzystać ostatnie wydarzenia i wykrzesać dla siebie coś dobrego z panującej epidemii. Wszystko miało odbyć się zaraz po tym, jak wysłali wiadomość SMS do pewnej kobiety.

Kobieta prawie straciła wszystkie pieniądze

Ofiarą miała zostać młoda kobieta, 29-letnia mieszkanka Białegostoku. Wczoraj w godzinach popołudniowych otrzymała na swój prywatny telefon komórkowy wiadomość w związku z paczką, której oczekiwała. Z treści SMS-a wynikało, że z powodu koronawirusa wymagana jest dopłata 1 zł 20 gr, która ma pokryć koszt dezynfekcji przesyłki. 

Wiadomość zawierała link, przez który kobieta miała zalogować się do swojego banku i dokonać przelewu. Niewiele myśląc, podążyła za wskazówkami i zalogowała się na swoje bankowe konto. Niewielka opłata, którą musiała uiścić, wydawała się niezbyt obciążająca, dlatego postanowiła od razu zrobić przelew. Okazało się, że link przekierował 29-latkę na fałszywą stronę, a dane do jej konta trafiły prosto w ręce oszustów. 

  1. Studentka miała problemy z pieniędzmi i prosiła o pomoc mamę. Nie wiedziała, że słucha jej ktoś jeszcze
  2. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  3. Córka i ciężarna żona ministra środowiska mają koronawirusa. Wiadomo, w jakim są stanie

Fałszywa wiadomość

Zdobyte dane zostały niezwłocznie wykorzystane i złodzieje mieli zamiar przelać pieniądze kobiety na swoje konto. 29-latka prawie straciła 35 tysięcy złotych. Zaraz po zalogowaniu się na fałszywą stronę banku otrzymała wiadomość z hasłem, które miało potwierdzić transakcję. Kobieta nie zwróciła uwagi, że kwota przelewu nie wynosiła 1 zł 20 gr, ale 35 tysięcy. 

Niedługo po tym, zorientowała się, że jej konto zostało uszczuplone o zawrotną kwotę 35 tysięcy złotych. Natychmiast powiadomiła o całym zajściu policję. Na szczęście wszystko zostało rozegrane w odpowiednim czasie i transakcja nie została zrealizowana. Bank zatrzymał przelew całej sumy i pieniądze nie trafiły w ręce oszustów.

Policja zwraca uwagę na wzmożoną czujność, w obecnych czasach technologia jest na tyle zaawansowana, że złodzieje nie muszą sięgać do naszych portfeli, aby je opróżnić. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wiadomość
policja.pl

Oszuści wypracowali nową metodę kradzieży, wykorzystując panującą epidemię. 

wiadomość
pixabay.com

Kobieta otrzymała wiadomość SMS, przez którą prawie straciła 35 tysięcy złotych.

wiadomość
Fot. Podlaska Policja / Materiały prasowe

Na szczęście 29-latka zareagowała w odpowiednim momencie i transakcja została wstrzymana. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pielęgniarka wyznała, że zarabia 3,5 tys. Wiceprezes Lotosu: „Można zmienić pracę, nikt tej pani nie zmuszał”
  2. Płuca chorych na koronawirusa. Lekarz wyjawił, co się w nich dzieje po zarażeniu
  3. Nie żyje 11 osoba zakażona w Polsce. Mężczyzna z Wrocławia

Źródło: bialystok.onet.pl

 

 

 

 

Poprzedni artykułJej mąż walczy o każdy oddech. Zapłakana żona apeluje o zostanie w domach: „Najgorszy tydzień w moim życiu”
Następny artykułNa pewno masz ją w domu. Przyprawa, która pomoże Ci nie przytyć podczas siedzenia w domu
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.