Wiadomość, którą przekazał wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, zachwyci wielu Polaków. Jak się okazuje, nadchodzi kolejny, przełomowy moment w bardzo ważnej kwestii, a z ulgą odetchną nie tylko seniorzy, ale również osoby młode. Na taką decyzję czekały tysiące osób. Pojawiło się najnowsze obwieszczenie.

W poniedziałek 24 sierpnia pojawiło się nowie obwieszczenie ministra zdrowia. Jak się okazuje, na decyzję czekały tysiące Polaków. W końcu podano oficjalną wiadomość. 

Ważna wiadomość. Wrześniowa lista refundacyjna

Wiceminister zdrowia przekazał ważną wiadomość. Serwis Rzeczypospolitej Polskiej opublikował obwieszczenie ministra zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 września 2020 r. Na taką informację czekało wielu Polaków. 

– Na najnowszej, wrześniowej liście refundacyjnej, znalazły się m.in. szczepionki przeciw grypie. Donosowa dla dzieci od 3 do 5 lat i iniekcyjna dla dorosłych do 65 lat, z chorobami współistniejącymi, np. z chorobami metabolicznymi, kardiologicznymi, oddechowymi, po transplantacjach i dla kobiet w ciąży – przekazał Maciej Miłkowski. 

  1. Zenek Martyniuk błaga o pomoc. Bez pilnego wsparcia fanów może dojść do najgorszego
  2. Leczenie nie przynosiło żadnego efektu. Wtedy lekarz kazał odstawić jeden składnik diety

Nowa lista leków refundowanych

Jak podał do wiadomości wiceminister zdrowia, na liście leków refundowanych po raz pierwszy pojawiły się propozycje dla kobiet w ciąży, w tym insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe czy progesteron.

– Pojawiło się kilkanaście nowych leków refundowanych oraz wiele nowych wskazań poszerzających grupy pacjentów włączonych do leczenia – podsumował wiceminister. 

Dodatkowo, w liście aptecznej widnieje również lek dla pacjentów ze schizofrenią, który, jak podkreślił wiceminister, ma bardzo dobry profil bezpieczeństwa, a także lek dla młodych pacjentów z neuroblastomą. Dodatkową możliwość refundacji leków otrzymają również pacjenci onkologiczni. Wielu Polaków czekało na ten moment.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

wiadomość
Fot. National Cancer Institute

Pojawiła się nowa lista leków refundowanych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Marta Kaczyńska po latach przerwała milczenie. Nieoczekiwanie zdradziła sekret Anny Przybylskiej
  2. Magda Gessler przeszła straszne chwile. Opowiada, co ją spotkało, zwyczajnie przykre
  3. RMF FM: Rząd rozważa przywrócenie niektórych obostrzeń. Dziennikarz stacji ujawnił szczegóły
  4. Bolesne wyznanie Małgorzaty Kożuchowskiej. Chodzi o jej ciążę
  5. Nagle usłyszeli potężny wybuch. Po chwili zaczęła się dramatyczna walka o życie dziecka. ”Stan jest bardzo ciężki”
  6. Przez tydzień piła wodę z kiszonych ogórków. Długo nie mogła uwierzyć w efekty, pozbyła się krępującego problemu

źródło: Polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

 

Poprzedni artykułRodzice, uważajcie na swoje dzieci. Polskę właśnie obiegła wstrząsająca wiadomość
Następny artykułRodzina przekazała najgorszą z możliwych wiadomości. Nie żyje wybitny aktor
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.