Wiadomość, jaka obiegła media, jest bardzo smutna. Zmarł niezwykle ceniony i znany artysta. Pozostawił po sobie niezwykły twórczy dorobek. O jego śmierci poinformowały zagraniczne media. Wspominają go wszyscy, także w bardzo wzruszających słowach najbliższa rodzina. Znamy przyczyny śmierci.

Mężczyzna zmarł 26 sierpnia. O jego śmierci poinformował magazyn Variety. Ta wiadomość bardzo zasmuciła wszystkich, szczególnie zaś twórców animacyjnych i filmowych. Nie żyje niezwykły artysta, nauczyciel pokoleń.

Nie żyje Joe Ruby

Joe Ruby zmarł w miejscowości Westlake Village w amerykańskim stanie Kalifornia w wieku 87 lat. Ruby był niezwykłym animatorem, twórcą filmowym i scenarzystą. Jego najsłynniejszym serialem animowanym, który napisał i stworzył jest Scooby Doo.

Jak podał magazyn Varietty, animator zmarł z przyczyn naturalnych. Jego bliscy wspominają, że pracował cały czas, mimo coraz starszego wieku:

– Nigdy nie przestał pisać ani tworzyć, nawet wtedy, gdy przybywało mu lat – powiedział wnuczek Joego Ruby, jak podaje Variety.

  1. Anna Mucha pokazała się bez bielizny w centrum miasta. Zrobiono jej zdjęcie, nie miała pojęcia
  2. Pracownica służby zdrowia zagrożona amputacją obu dłoni. Wszystko przez koronawirusa

Kim był Joe Ruby?

Joe Ruby urodził się w Los Angeles w 1933 roku, po ukończeniu szkoły wstąpił do Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych i pracował jako operator sonaru na niszczycielu podczas wojny koreańskiej. Po powrocie do kraju zatrudnił się w dziale animacji w Walt Disney Productions.

Tam uczył się kunsztu i realizował swoją wielką pasję. Pracował przy montażu programów telewizyjnych. Gdy jego ścieżki zawodowe zbiegły się z producentem Kenem Spearsem, panowie zaczęli tworzyć projekty pod swoimi nazwiskami. W ten sposób powstał słynny Scooby Doo, a także szereg innych popularnych amerykańskich bajek i programów.

Niestety, to niejedyne smutne informacje. Nie żyje znana i ceniona Polka, wybitna działaczka społeczna. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje uwielbiany przez Polaków aktor znany z największych kinowych hitów. Miał dopiero 43 lata
  2. TVN zagrożony przez kontrowersyjną ustawę? Interweniowała ambasador
  3. Kobieta znalazła na plaży butelkę. Kiedy zajrzała do środka, od razu chwyciła za telefon
  4. Zenek ze „Znachora” był uwielbiany przez miliony. Miał zaledwie 50 lat kiedy nagle odszedł
  5. Druzgocące sceny na polskiej drodze. Doszło do poważnego wypadku, nagranie mrozi krew w żyłach
  6. Zapomnijcie o ogórkach kiszonych. Teraz na stołach rządzą kiszone buraki, symfonia smaku, niezwykłe doznania, nie sposób się im oprzeć

 Źródło: onet.pl, Varetty

 

Poprzedni artykułGolden retriever uratował małego kota. Przyniósł go ledwo żywego w pyszczku
Następny artykułKolejne kraje nie wlecą do Polski. 46 krajów, dla których od 2 września zamykają się polskie granice
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl