Wiadomość o śmierci znanej i uwielbianej aktorki wstrząsnęła światem filmu. Nie żyje Irm Hermann, niemiecka aktorka kojarzona przede wszystkim z filmami Fassbindera i jego grupą teatralną Antiteater (Antyteatr). To właśnie ta współpraca rozpoczęła jej wielką karierę. W Niemczech Irm Hermann była bardzo lubiana i ceniona. Zmarła po krótkiej chorobie w wieku 77 lat.

Smutna wiadomość nadeszła z Berlina, gdzie mieszkała aktorka. Oficjalnie nie zostały podane przyczyny śmierci. Wiadomo jedynie, że śmierć nastąpiła po krótkiej chorobie, co oświadczył jej agent. Niemiecka publiczność straciła rozpoznawalną i lubianą postać telewizyjną.

Nie żyje Irm Hermann – smutna wiadomość z Niemiec

Irm Hermann nie żyje. Aktorka miała 77 lat. O śmierci poinformował jej agent, który przyznał, że Irm zmarła wskutek krótkiej choroby. Irm Hermann miała dwóch synów ze swoim mężem, pisarzem i autorem sztuk dla dzieci Dietmarem Robergiem.

Niemieckiej, a także ogólnoświatowej publiczności była znana przede wszystkim ze współpracy z Fassbinderem, reżyserem, aktorem, a także twórcą antyteatru. To Fassbinder właśnie zwerbował Irm Hermann do swojego filmu, aktorka z wykształcenia jest ekonomistką, w momencie kręcenia pierwszego filmu pracowała jako sekretarka.

  1. Najnowsze informacje o pieniądzach Polaków. Czy powinniśmy czuć się oszukani?
  2. Podczas programu na żywo Ewa Drzyzga nie wytrzymała. Nagle zalała się łzami
  3. Przywiązał córkę do krzesła i przez 13 lat więził w piwnicy. Nie mieści się w głowie, cały świat zamarł

Kim była Irm Hermann?

Irm Hermann była aktorką filmową i teatralną, która rozpoczęła swoją karierę przez Fassbindera – wybitnego, choć kontrowersyjnego reżysera lat 60. i 70. minionego stulecia. Oprócz związków zawodowych łączyła ich także miłość. Po śmierci reżysera w wieku 37 lat, Irm Hermann przyznała, że partner i zarazem mistrz znęcał się nad nią fizycznie.

Irm Hermann jest znana z takich tytułów jak: Gorzkie łzy Petry von Kant, Miłość jest zimniejsza niż śmierć czy Strach zżerać duszę. W ostatnim czasie Irm Hermann podbiła serca Niemców, grając w popularnym serialu komediowym Fack ju Göhte 3, gdzie wcielała się w rolę babci. To niestety nie koniec smutnych wieści, świat filmu pogrążył się w żałobie z powodu kolejnej śmierci. W ostatnim czasie fani filmu i serialu musieli pożegnać swoją ulubioną aktorkę, młodziutką osobę, o czym pisaliśmy w osobnym artykule.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wiadomość
fot. wikipedia.org angelika maria boes / CC BY-SA

Irm Hermann cały czas była aktywna zawodowo. Występowała na festiwalach teatralnych i w kinie ambitnym, undergroundowym. Jednocześnie była znaną postacią telewizyjną, uczestniczką licznych programów, aktorką wielu seriali.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Martwy były milicjant w mieszkaniu. Jego żona też nie żyje
  2. Zwiedzali piękną rezydencję, nikt nie spodziewał się tego, co znajdą w piwnicy. Niesamowite
  3. Norbi pokazał żonę. Marzena jest trzecią żoną gwiazdora. Piękna?
  4. Myśleli, że zmarła podczas porodu. Wtedy jej mąż wyszeptał słowa, które doprowadziły do cudu
  5. Nie żyje najstarszy mężczyzna na świecie. Dożył nieprawdopodobnego wieku
  6. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?

Źródło: theguardian.com, onet.pl, wikipedia.com

Poprzedni artykułPamiętacie ,,Panią Walewską”? Każda babcia ją miała, wasza też?
Następny artykułZapadła ostateczna decyzja w sprawie ”Rancza”. Marta Chodorowska właśnie przekazała ją widzom
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl