Wiadomości z Wuhan są niepokojące. W mieście, w którym rozpoczęła się pandemia koronawirusa, nie odnotowano nowych zakażeń od ponad miesiąca – niestety aż do teraz. Mężczyzna, mieszkaniec tego miasta otrzymał pozytywny wynik testu na zarażenie koronawirusem. Jest to bardzo zła wiadomość.

Wiadomości, które dotarły z Chin, są naprawdę przejmujące. Mężczyzna znajduje się w stanie krytycznym. Testy przeprowadzono także jego żonie, oraz osobom, z którymi mężczyzna miał kontakt. 

Wiadomości z Wuhan – koronawirus znowu w mieście

Niepokojące informacje nadeszły z Chin w ciągu ostatnich kilku dni. CNN poinformowało o nowym przypadku zakażenia koronawirusem w Wuhan. Od ponad miesiąca nie zanotowano tam żadnych nowych zakażeń, aż do teraz. Po stwierdzeniu, że wynik testu przeprowadzonego mężczyźnie jest pozytywny, postanowiono przeprowadzić go także na jego żonie.

Okazało się, że żona mężczyzny jest także zakażona koronawirusem. Chińskie statystyki różnią się od tych preferowanych w Europie. Tak więc mężczyzna został wliczony do danych dotyczących zarażenia koronawirusem z uwagi na swój ciężki stan, jego żona zaś nie, bo przechodzi zarażenie bezobjawowo.

  1. Mama Kacperka udzieliła wywiadu. Ze szczegółami opowiedziała o zaginięciu ukochanego synka
  2. Marta Kaczyńska przekazała bardzo ważną wiadomość. Chodzi o ciążę, od teraz wiele się ziemni w życiu każdej Polki
  3. Niepokojące słowa ministra zdrowia. Powiedział, co może stać się za kilka miesięcy

Wuhan – przymusowa kwarantanna dla kolejnych osób

Jak podaje CNN, pięć osób z bliskiego otoczenia mężczyzny, zostało poddanych przymusowej obserwacji w szpitalu. Sytuacja w Chinach uspokoiła się i od 28 kwietnia nie zanotowano nowych przypadków. Jednak w ostatnich dniach na terenie Chin potwierdzono jednak 14 nowych zakażeń oraz 20 osób, które przechodzą COVID -19 bezobjawowo.

Podaje się, że koronawirus miał swoje źródło właśnie w Wuhan, wielu naukowców zaprzecza jednak, że wirus narodził się właśnie tam. Jednak w tym właśnie mieście w grudniu rozpoczęła się pandemia koronawirusa. W Chinach odnotowano ok. 83 tysiące przypadków zakażenia, 4,6 tysięcy osób zmarło. Kiedy sytuacja w państwie środka zaczęła się uspokajać, Europa stała się nową ogniskową groźnego wirusa. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wiadomości
fot.pexels.com

Chińczycy szybko poradzili sobie z groźnym wirusem. Jednak ten właśnie powrócił do miasta, w którym powstał, wymaga to od chińskich władz pełnej mobilizacji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Za chwilę się zacznie, lepiej się przygotujcie. Ostrzeżenia płyną z każdej strony
  2. Niewiarygodne odkrycie w Dolinie Śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temu
  3. Mężczyzna przekopywał ogródek. Nagle natknął się na coś dziwnego, policja po chwili pojawiła się na miejscu
  4. Troje dzieci zmarło z powodu tajemniczego schorzenia. Lekarze podejrzewają związek z koronawirusem
  5. Wyszło na jaw, jaki naprawdę jest Michał Szpak. Jego przyjaciółka wygadała wszystko
  6. Bardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemii

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Poprzedni artykułGwiazda polskiego „Mam Talent” była naprawdę popularna. Teraz gra w filmach dla dorosłych
Następny artykułWypłynęły nowe fakty o ojcu Kacperka. Wiadomo, gdzie logowała się jego komórka
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.