Wiadomości, które obywatele otrzymują rzekomo od Ministerstwa Zdrowia, okazały się być fałszywe. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać podanego linku! Policja ostrzega przed nowymi oszustami.

To kolejny przykład osób, które postanowiły skorzystać na ogólnokrajowej panice obywateli z powodu koronawirusa. Oszuści przysyłają wiadomości SMS z załączonym linkiem, w który nie wolno klikać. Ministerstwo Zdrowia apeluje do obywateli.

Ministerstwo zdrowia: fałszywe wiadomości

Obywatele otrzymują wiadomości w formie SMS o następującej treści: Ministerstwo Zdrowia: dla każdego obywatela przysługuje wsparcie żywieniowe w związku z epidemią koronawirusa, jak podaje portal onet.pl. Policja ostrzega jednak przed oszustami, ponieważ w treści podany jest link, który przekierowuje adresata na stronę przypominającą wyglądem konto Ministerstwa Zdrowia i prosi o zalogowanie się na konto bankowe, co oznacza udostępnienie danych i pieniędzy oraz prawdopodobną ich utratę.

FAKE NEWS. Ministerstwo Zdrowia nie rozsyła żadnych smsów dotyczących wsparcia żywieniowego w związku z epidemią koronawirusProsimy nie wchodzić na podaną stronę internetową w smsie – napisało Ministerstwo Zdrowia na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, apelując do obywateli o rozwagę.

  1. Które sklepy wprowadzą limity zakupów? Najnowsze informacje o ograniczeniach
  2. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  3. Przyczyna śmierci trzeciej osoby z koronawirusem nie jest jasna. ”Inny mechanizm zgonu”

Policja ostrzega przed oszustami

To nie koniec niepokojących wiadomości, ponieważ jest więcej tego typu łańcuszków. Policja ostrzega przed falą innych oszustów, którzy próbują wyłudzić od ludzi dane i pieniądze. Kolejny fake news to informacja o masowych szczepieniach w związku z koronawirusem. Jeżeli w wiadomości pojawia się prośba o wniesienie opłaty – nie należy logować się na podaną stronę.

Nieprawdziwe informacje dotyczą także zamknięcia granic Warszawy, dostawy żywności czy pojawienia się na ulicach wojska. Aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się nieprawdziwych wiadomości, premier RP nalega, aby weryfikować informacje na oficjalnych kanałach rządu, Ministerstwa Zdrowia bądź stronie gov.pl. Powstały już specjalne plansze, które mają wizualnie ułatwić obywatelom walkę z falą mitów na temat koronawirusa i sytuacją w kraju.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wiadomości
fot. arembowski, pixabay.com

Policja przestrzega przed oszustami, korzystającymi z paniki związanej z koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że nie przesyła żadnych tego typu wiadomości.

Banki proszą, aby zachować ostrożność. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Takiego Zakopanego jeszcze nikt nie widział. Miasto-widmo, niewiarygodne [ZDJĘCIA]
  3. Klaudia El Dursi nie może wrócić do domu. ”Sytuacja trochę wymknęła się spod kontroli”
  4. Polacy nie mogą dodzwonić się do sanepidu. Automatyczna sekretarka „oddzwoń, jak się ogarniesz”
  5. Znalazł sposób, by nikt nie podszedł do niego zbyt blisko. W trakcie pandemii rozbawił przechodniów
  6. Sanepid potwierdził i pilnie ostrzega Polaków. Bawili się w lokalach, mieli koronawirusa

źródło: onet.pl

Poprzedni artykułGwiazdor „M jak miłość” trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Puściły mu nerwy, dał im ostro popalić
Następny artykułWłaściciele masowo chcą usypiać swoje zwierzęta. Wstrząśnięty weterynarz apeluje
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.