Wiadomości, które niedawno dotarły do Polaków, z pewnością nie zadowolą wielu z nas. Na szczęście pojawiła się też informacja, która pozwoli przetrwać najgorsze chwile i widzieć przyszłości w jaśniejszych barwach.

Niedawno dotarły najnowsze dane dotyczące bardzo ważnej kwestii dla wielu Polaków. Wiadomości nie były najlepsze, ale da się dostrzec jeden pozytyw. Czy poprawi on rosnące niezadowolenie społeczne?

Wiadomości obiegły Polskę

Jak donosi portal fakt.pl, całkiem niedawno Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał najnowsze dane za II kwartał 2020 roku. Dotyczą one tego, ile obecnie zarabiają Polacy.

Dobre wiadomości są takie, że pomimo kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa nadal zarabiamy więcej niż w ubiegłym roku. Jednak w skali kwartałów dane nie prezentują się już tak dobrze.

  1. Wielka radość w życiu Lewandowskich. Robert jest wniebowzięty, pozostało już tylko czekać
  2. W najbliższym czasie będzie niebezpiecznie. Wydano pilny komunikat, należy zachować ostrożność

Dane statystyczne o płacach Polaków

Jak podają statystyki średnia pensja w II kwartale tego roku tj. kwiecień, maj i czerwiec wyniosła 5024,48 zł. To aż o 5,8 procent mniej niż w pierwszym kwartale bieżącego roku. Dla przypomnienia wtedy średnia pensja obywatela wynosiła 5331,47 zł. To nie koniec złych wiadomości.

Ekonomiści przypominają również o tym, że tempo wzrostu płac w skali roku również znacznie spadło. W II kwartale płace urosły tylko o 3,8 procent a w pierwszym — aż o 7,7 procent. Doskonale widać, że taka sytuacja to efekt cięć budżetowych, jakie musieli wprowadzić właściciele firm, którzy zatrudniają pracowników. Wszystko po to, by ich biznesy mogły przetrwać kryzys gospodarczy. Nie należy się więc raczej spodziewać szybkich podwyżek w pracy.

A wy poczuliście skutki pandemii na własnych kieszeniach?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wiadomości
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 23.05.2019. n/z Przekazywanie pieniedzy.

Średnia pensja Polaków w II kwartale roku znacznie spadła.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz ona. Nie żyje Ewa Demarczyk
  2. Przyjaciel Woźniak-Staraka powiedział za dużo? Rok po śmierci ujawnił jego największy sekret, nieliczni wiedzieli
  3. Nie miała pojęcia, że jest w ciąży. Urodziła na ulicy, dziecko wypadło na chodnik
  4. Magda Mołek została pobita, ujawniła szczegóły swojego koszmaru. „Z całej siły uderzył mnie w twarz”
  5. Kupił 1 cukinię i 1 pomidora. Gdy zobaczył cenę złapał się za głowę, niewyobrażalne ile musiał zapłacić

Źródło: fakt.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułPrezydent odebrał telefon, nagle Agata Duda wyrwała mu urządzenie i powiedziała jedno zdanie. Miała dość
Następny artykułSpełnił się najczarniejszy scenariusz. Nie żyje uwielbiana aktorka, bliscy walczyli do końca
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.