Wiadomości o śmierci cenionego muzyka wstrząsnęły nie tylko polską sceną muzyczną. W dniu dzisiejszym przyszło nam pożegnać niezwykłą postać, która swoją twórczością i dokonaniami zapisała się w pamięci niejednej osoby. Tragiczną informację podał portal Poranny.pl.
 
Jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzyki metalowej, założyciel wyjątkowego zespołu i wybitny człowiek. Sławomir Cyjan Cywoniuk w dniu dzisiejszym pożegnał się ze światem. Wiadomości o jego śmierci wywołały falę wspomnień.
 

Nie żyje Sławomir Cyjan Cywoniuk 

Nie żyje Sławoir Cyjan Cywoniuk. Tragiczne wiadomości o śmierci mężczyzny obiegły już całą Polskę. Wybitny muzyk zmarł 20 lutego 2020 roku. Twórca Dead Infection odszedł w wieku 50 lat. To zdecydowanie zbyt wcześnie. 

Dokładne przyczyny śmierci mężczyzny nie są nam znane. Słowomir Cywoniuk chorował, a w ostatnim czasie jego stan zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu. Przyjaciele muzyka zorganizowali internetową zbiórkę pieniędzy, która miała pomóc w opłaceniu leczenia i rehabilitacji. Ich celem było zebranie 30 tysięcy złotych. Do dnia dzisiejszego 143 osoby wpłaciły aż 12 683 złote. Gwiazda muzyki metalowej zmarła 9 dni przed zakończeniem zbiórki. 

Wiadomości o chorobie Cyjana

Wiadomości o chorobie Cyjana wyszły na jaw w maju 2018 roku, kiedy twórca Dead Infection poinformował na Facebooku o odwołaniu koncertów w USA i Meksyku. 

Dzięki Sławomirowi Cywoniukowi legendzie polskiego metalu, o jego zespole usłyszał cały świat. Jego sylwetkę możemy zobaczyć w dwóch filmach dokumentalnych Michała Krota, Białystok Underground oraz Hollywood Białystok. Perkusista i założyciel Dead Infection był także autorem tekstów, a jego brutalną muzykę uwielbiały miliony. Zespół zapisał się między innymi w pamięci znanego aktora, Pawła Małaszyńskiego. 

– Tak naprawdę bardziej obracałem się w towarzystwie metalowym, choć do końca stricte metalowcem nie byłem, ale poznałem te wszystkie zespoły z tego nurtu, grające w Białymstoku. Zresztą to są moi kumple, chociażby stary Messenger, Parody Sarkas, Ubiquitous, Demogorgon, Dead Infection — to podstawa. To były fajne czasy — połowa lat dziewięćdziesiątych — dla muzyki metalowej w Białymstoku. – wspominał w rozmowie z Kurierem Porannym

Sławomir Cywoniuk, znany szerszej publiczności pod pseudonimem Cyjan, urodził się 12 września 1970 roku. Wraz ze swoim zespołem zagrał koncerty na każdym krańcu świata, od Europy, przez Stany Zjednoczone, Amerykę Południową i Meksyk, aż po Japonię.  

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ratownik medyczny zaatakowany przez psa. Pilny apel do właścicieli czworonogów
  2. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  3. Dagmara Kaźmierska o swoim ślubie. Nie uwierzycie, w czym stanie przed ołtarzem
  4. Małgorzata Rozenek w ogniu krytyki. Chodzi o jej wygląd, przesadziła?
  5. Zaniedbane małżeństwo poddało się metamorfozie. Szczęka opada, wyglądają jak inne osoby
  6. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce
 
źródło: poranny.pl
Poprzedni artykułDzisiejsza data jest wyjątkowa. 20.02.2020 wiąże się z ważnymi symbolami
Następny artykułAlan Andersz pokazał zdjęcie po wypadku. 8 lat temu lekarze walczyli o jego życie
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.