Wiadomości, jakie właśnie przekazał portal biznes.interia.pl, dotyczą tysięcy Polaków. Jak się okazuje, proponowane i bardzo ważne zmiany, które zostały przestawione w projektach dwóch z ustaw, mają zostać wprowadzone już niebawem. Wielu z nas musi się na to przygotować. Niektórzy kompletnie nie spodziewali się takich decyzji.

Już niebawem w życie mogą wejść bardzo duże zmiany, dotyczące tysięcy Polaków. Przepisy mają zostać doprecyzowane i uzupełnione. Wielu z nas powinno przygotować się no to, co stanie się w najbliższej przyszłości. Przekazano ważne wiadomości.

Ważne wiadomości dla tysięcy Polaków

Wiadomości, przekazane przez portal, dotyczą tysięcy Polaków. Jak się okazuje, Ministerstwo Finansów zapowiada nowelizację ustawy o VAT, ale nie tylko. Już niebawem czekają nas ogromne zmiany.

W projekcie ustawy o zmianie ustawy o VAT oraz ustawy Prawa Bankowego znalazły się kwestie dotyczące doprecyzowania i uzupełnienia przepisów, które będą dotyczyć zmian do matrycy stawek VAT, przełożenia symboli PKWiU 2008 na symbole PKWiU 2015 w załączniku nr 15 do ustawy o VAT, zmian w zakresie białej listy podatników VAT, a także pakietu SLIM VAT. Kiedy zmiany wejdą w życie?

  1. Pamiętacie Ankę z „Rodziny zastępczej”? Niestety odeszła, wygląd jej grobu wywołuje morze łez
  2. Na cmentarzu zauważyła kartkę wiszącą na grobie. Podeszła bliżej i zamarła, natychmiast zaczęła uciekać
  3. Powraca 30-dniowy stan wyjątkowy. Obowiązywał już wiosną, doniesienia z europejskiego państwa

Wiadomości: zmiany dla podatników

Jak się okazuje, jedną z proponowanych zmian jest rezygnacja z zamieszczania numerów PESEL w Wykazie podatników VAT. Zmiany zajdą się również w WIS, która zgodnie z nowelizacją, będzie ważna przez okres 3 lat od jej wydania. Dodatkowo Ministerstwo Finansów ma wprowadzić zmiany w transakcjach łańcuchowych.

Zapowiadane zmiany Ministerstwo Finansów zamierza wprowadzić już za kilka miesięcy, w 2021 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

wiadomości
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 23.05.2019. n/z Przekazywanie pieniedzy.

Przekazano ważne wiadomości. Ministerstwo Finansów, już niebawem, bo w 2021 roku, zamierza wprowadzić kolejne zmiany do ustawy o VAT

ZOBACZ TEŻ:

  1. Spacer po lesie w czasie epidemii? Uwaga właściciele psów, TVP przekazało pilny komunikat, nie ma wątpliwości
  2. Minister nie wytrzymał, na antenie zwrócił się do Polaków. Chodzi o wyjazdy na 1 listopada
  3. Sylwester odwołany, już wszystko potwierdzone. W tym roku imprezy nie będzie, Polacy załamani
  4. Nagły zwrot w sprawie zakazu handlu w niedziele. Niespodziewane informacje właśnie obiegają całą Polskę
  5. Wiadomość z ostatniej chwili: będą nowe obostrzenia? Premier właśnie przekazał, kiedy zostaną ogłoszone
  6. Rząd wprowadzi nowe świadczenie na czas pandemii. Możliwe 100 proc. dodatku do pensji i pełna wypłata podczas kwarantanny

źródło: biznes.interia.pl

 

Poprzedni artykułDagmara z „Królowych życia” pokazała nagle drugiego syna. Ma 25 lat i jest niezwykle blisko z Conanem
Następny artykułAndrzej śmiał się z koronawirusa. Teraz płacze i alarmuje Polaków, po jego słowach, każdy zmienia zdanie
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.