Wiadomości na temat epidemii koronawirusa aktualizowane są na bieżąco. Wśród fali nieprzyjemnych informacji, w końcu mamy dobre wieści. Pierwsi pacjenci, którzy zostali zakażeni wirusem COVID-19 opuścili szpital, ich zdrowiu oraz życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. 

Pierwsze osoby, które trafiły do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem, opuściły już placówkę. Aktualnie ich zdrowie jest w bardzo dobrej kondycji, mogą w końcu wrócić do swoich domów. Nie jest to oznaka końca epidemii, jednak daje to nadzieję tym, którzy wciąż walczą o swoje życie. 

Mamy dobre wiadomości w związku z koronawirusem

Osoby, które jako pierwsze zostały zarażone koronawirusem, po tygodniach walki o swoje życie wyzdrowiały i opuściły placówki szpitalne. Wśród nich znajduje się małżeństwo po 60, które mimo swojego wieku pokonało chorobę. Wyleczone jednostki pochodzą z różnych części Polski, między innymi z Łodzi, Olsztyna, Raciborza czy Cieszyna. 

Jedną z najbardziej znanych osób, którym udało się pokonać skutki epidemii, jest 43-latek z Zielonej Góry, tzw. pacjent 0. Mężczyzna był hospitalizowany ponad dwa tygodnie i dopiero po 16 dniach opuścił szpitalne mury. Zanim wrócił do domu, dwukrotnie wykonywano testy weryfikujące obecność koronawirusa. 

  1. Przełom w leczeniu koronawirusa. Z 20 pacjentów, 19 zostało wypisanych ze szpitala
  2. Sytuacja jest poważna. Trwa dramat syna Katarzyny Dowbor i jego żony
  3. Czy można jeździć samochodem po mieście w kwarantannie? Odpowiedź będzie zaskoczeniem dla wielu

Kolejne osoby zostały wyleczone

Mimo tego, że według ekspertów koronawirus jest najbardziej niebezpieczny dla osób w starszym wieku, to jednak i dla nich, jest szansa na pokonanie choroby. W ostatnich dniach starsze małżeństwo z Raciborza opuściło szpital. Mąż pod koniec lutego wrócił z Włoch i już wtedy był prawdopodobnie zarażony. Po powrocie zaraził swoją żonę.

Według informacji, przekazanych przez jeden z łódzkich szpitali, kolejne 3 osoby zostały zwolnione do domu. Były to dwie kobiety i jeden mężczyzna, w przedziale wiekowym 30-40 lat. W tym przypadku również wykonano testy kilkukrotnie, aby upewnić się, że pacjenci są zdrowi.

Natomiast rodzina, która trafiła do jednego ze szpitali w Cieszynie, czeka jedynie na wyniki testów potwierdzających, że nie znajdują się już w kręgu osób zarażonych. 40-letni mężczyzna, został już wypuszczony, a jego żona i córeczka zostaną zwolnione w najbliższym czasie.

Wśród fali negatywnych wiadomości znalazło się kilka dobrych informacji. Okazuje się, że nie jesteśmy tak bezbronni w walce z wirusem, jak nam się wydawało. Wiadomości o kolejnych wyzdrowieniach napełniają nadzieją, że nasza rzeczywistość wkrótce wróci do normalności. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pacjent
fot. unsplash.com @olgakononenko

Według najnowszych wiadomości kolejne osoby opuszczają placówki szpitalne po wygranej walce z koronawirusem. 

wiadomości
fot. pixabay.com @fernandozhiminaicela

Pacjenci z różnych miast w Polsce, mogą w końcu wrócić do swoich domów. 

wiadomosci
Fot. humberto chavez, Unsplash

Takie informacje dają nadzieję wielu osobom, które wciąż walczą o życie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. WHO podało nowy objaw COVID-19. Warto przyjrzeć się swoim oczom
  2. Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziły
  3. Polska gwiazda jest w ciąży, pokazała zdjęcie. Znamy płeć dziecka i termin porodu
  4. Fryzjer zrobiła jej metamorfozę. Spojrzała na swoje włosy i wiedziała, że już nigdy nie popełni tego błędu
  5. Chińczycy wydali oświadczenie ws. hantawirusa wykrytego u zmarłego mężczyzny. Ich lekarze nie mają wątpliwości
  6. Fani i rodzina w żałobie. Nie żyje zwycięzca „TOP Chefa”, był zakażony

 

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułMasz brudną pralkę? Jeden produkt, który wszyscy mają w domu, zrobi to za ciebie. Miliony ludzi go pokochało
Następny artykułWeterynarz zamknął się w klatce z pitbullem. Gdy zaczął jeść, stało się niewiarygodne
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.