Wiceminister ostrzega przed nieprawidłowym używaniem maseczek ochronnych. Jeżeli będziemy używać ich w nieodpowiedni sposób, możemy zarazić się niechcianym wirusem. Nieodpowiednie użytkowanie maseczek może, zamiast ochrony stać się źródłem problemu. Waldemar Kraska podkreśla, że koronawirus jest w stanie utrzymywać się na nich nawet do 7 dni!

Wiceminister ostrzega wszystkich mieszkańców naszego kraju przed niebezpieczeństwem, na które sami możemy się narazić. Ostatnie badania wykazały, że niewłaściwie użytkowana maseczka może stać się źródłem zakażenia COVID-19. 

Maseczki mogą zaszkodzić?

Okazuje się, że maseczki wbrew pozorom mogą zaszkodzić ich użytkownikom. Wszystko uzależnione jest od tego, w jaki sposób korzystamy z maseczek. Wiceminister w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo całego społeczeństwa informuje, a także ostrzega przed niebezpiecznymi konsekwencjami niewłaściwego użytkowania środków ochrony. 

– Ostatnie badania wykazały, że jeżeli nosimy maseczkę bardzo długo, to wirus może na tej zewnętrznej części maseczki przebywać nawet siedem dni – ostrzegł Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, jak podaje warszawawpigulce.pl. 

  1. Będziemy mogli wyjechać na wakacje za granicę? Wiceminister zdrowia właśnie odpowiedział
  2. Niestety, potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Znaleziono ciało dziecka, Rutkowski właśnie potwierdził
  3. Anna Lewandowska pokazała wspólne zdjęcie córek. Malutka Laura i Klara wyglądają razem uroczo „Piękny widok. W rodzeństwie siła”

Wiceminister Waldemar Kraska ostrzega

W związku z epidemią koronawirusa popyt na wszelkiego rodzaju środki ochrony błyskawicznie wzrósł. Dodatkowo średnia cena maseczki, czy zwykłego żelu antybakteryjnego również poszła w górę. Przed wybuchem epidemii koronawirusa, za zwykłą maseczkę trzeba było zapłacić mniej niż 1 zł, natomiast żel antybakteryjny w drogerii był już osiągalny za około 5-10 złotych. 

W związku z tym, że ceny poszły w górę, a w Polsce obowiązuje nakaz przemieszczania się wyłącznie w maseczkach, ludzie bardzo często używają jednej maseczki kilkanaście razy. Tak długo używana maska nie tylko nie ochroni nas przed śmiertelnym wirusem, ale może stać się źródłem choroby. Wiceminister Waldemar Kraska ostrzega, przed niewłaściwym korzystaniem z tego środka ochrony. 

Dbajmy o siebie i świadomie nie narażajmy się na niebezpieczeństwo. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wiceminister
fot. eastnews.pl/Piotr Molecki

Waldemar Kraska ostrzega, maseczki używane zbyt długo mogą przyczynić się do zarażenia wirusem. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trzaskowski zapowiada wielki kryzys w Warszawie. Sytuacja jest poważna
  2. Wicepremier podała termin otwarcia restauracji i fryzjerów. Wszyscy czekali od dawna
  3. Inwazja ślimaków w Polsce. Jak usunąć ślimaki z ogrodu? 6 sposobów, numer 3 jest hitem
  4. Anna Powierza: „Nie zafunduję córce traumy”. Chodzi o koronawirusa
  5. Łukasz Szumowski o otwarciu salonów fryzjerskich. Zdradził swoje obawy, ostrzega Polaków
  6. Kandydat na prezydenta obejrzał Wiadomości TVP i podjął natychmiastowe działania. Telewizja Polska będzie musiała przeprosić?

Źródło: warszawawpigulce.pl

 

Poprzedni artykułPorównaliśmy ceny truskawek z poprzednim rokiem. Różnica sprawi, że złapiecie się za głowy
Następny artykułWcześniejszy wiek emerytalny? Prezydent wprowadzi ogromne zmiany nie tylko dla seniorów
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.