Wiceminister zdrowia wyjawił całą prawdę o obostrzeniach związanych z koronawirusem. Jego słowa mogą sprawić, że wielu Polaków będzie niezadowolonych. Czy będą kolejne zmiany dotyczące obostrzeń? Kiedy możemy się ich spodziewać?

Wiceminister resortu zdrowia Janusz Cieszyński postanowił zabrać głos w sprawie kolejnych zmian w obostrzeniach. Mają one dotyczyć szczególnie powiatów, leżących w tzw. żółtych i czerwonych strefach. Czego mogą oczekiwać ich mieszkańcy?

Wiceminister zdrowia o dodatkowych środkach

Janusz Cieszyński w rozmowie dla Dziennika Gazeta Prawna uspokajał i zapowiedział dodatkową pomoc w postaci m.in. inspektorów sanitarnych dla powiatów, w których odnotowano największą liczbę zarażonych Covid-19. Mówił również o pomyśle podwyższenia kar za niestosowanie się do zakazów.

— Nie możemy wykluczyć, że wprowadzone zostaną wyższe kary za łamanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa — zapowiedział.

Dodawał, że wymaga to prac na poziomie ustawy, więc nie stanie się tak prędko. Trzeba poświęcić temu nieco więcej czasu.

  1. Milioner pogrążony w żałobie, nic nie dało się zrobić. Rodzinna tragedia wstrząsnęła światem
  2. TVP Info znowu zaliczyło kompromitującą wpadkę, mówi pracownica o. Rydzyka. Przedstawiono fałszywe zdjęcie

Ministerstwo Zdrowia: nie będzie ograniczeń wesel w skali całego kraju

Uspakajał również, że organizacja wesel na skalę Polski nie zostanie wstrzymana, ponieważ, owszem, są one ogniskami koronawirusa, ale po wyliczeniu dawałyby mały odsetek zarażeń.

— W Polsce rocznie mamy ok. 200 tys. ślubów. Należy założyć, że z okazji większości z nich odbywa się wesele. To oznacza, że każdego miesiąca jest 10-15 tys. takich wydarzeń. Jeżeli mielibyśmy ogniska koronawirusa np. na 10 weselach, to przekładałoby się na 0,01 proc. wszystkich wesel. Dlatego zakaz na cały kraj byłby zbyt daleko idący — wyjaśniał.

Uważacie, że takie rozwiązania są dobre i przyniosą pożądane korzyści?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wiceminister
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiceminister udzielił wyczerpującego wywiadu, dotyczącego zmian w obostrzeniach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych
  2. Tragiczna wiadomość sprzed kilku godzin. Jego filmy kochali wszyscy, nie żyje legenda
  3. Pamiętacie Peggy ze ”Świata według Bundych”? Niesamowite, jak dziś wygląda
  4. Juror ”Mam talent” złamał kręgosłup. Przewrócił się na rowerze
  5. Weszła do sklepu po parę owoców, przy kasie ją poraziło. Tak drogo jeszcze nie było, za polskie jabłka zapłacisz fortunę

Źródła: gazetaprawna.pl, interia.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Poprzedni artykułOwczarek niemiecki i dziecko. Właściciele tej rasy nagrali, jak ich psy opiekują się dziećmi. Przepiękne
Następny artykułMinisterstwo Zdrowia może mieć poważne kłopoty? Chodzi o Łukasza Szumowskiego
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.