Wiceminister zdrowia wydał pilne oświadczenie w sprawie respiratorów, które miały dotrzeć do Polski już w kwietniu. Janusz Cieszyński przekazał, że resort zdrowia właśnie otrzymał całą kwotę zaliczki od dostawcy. – partia respiratorów […] nie została dostarczona, pełną kwotę tej zaliczki, czyli prawie 10 milionów euro, otrzymaliśmy od naszego dostawcy na rachunek Ministerstwa Zdrowia – powiedział Cieszyński, jak podaje tvn24.pl

Kontrowersje związane z respiratorami, które miały trafić do Polski, trwają już jakiś czas. W związku z tym posłowie Michał Szczerba i Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej postanowili przeprowadzić kontrolę poselską. Na jaw wyszły nieoczekiwane informacje, do których odniósł się wiceminister zdrowia.

Posłowie KO przeprowadzili kontrolę 

W poniedziałek posłowie z Koalicji Obywatelskiej postanowili przeprowadzić kontrolę poselską, próbując wyjaśnić kwestię zakupu respiratorów, które powinny dotrzeć do Polski już w kwietniu. Ministerstwo zdrowia bowiem, miało podpisać umowę z firmą E&K, która miała zrealizować dostawę 1200 respiratorów, za około 195,5 mln złotych, podaje tvn24.pl

Jak się okazało, firmy wskazane w umowie, które miały sprzedać respiratory, nigdy nie weszły z żaden układ z E&K, ani ministerstwem. Po kontroli posłów okazało się, że sporządzona umowa podpisana przez wiceministra zdrowia ma jedynie wyszczególnioną kwotę 250 milionów, jednak bez określenia, na jakiego rodzaju sprzęt miałaby zostać przekazana. 

Wiceminister zdrowia wydał oświadczenie 

Wiceminister zdrowia podczas konferencji prasowej odniósł się do zarzutów, twierdząc, że posłowie nie przeczytali rzeczonej umowy ze zrozumieniem. 

jest tam jasno wskazane, że druga strona, która określona jest w preambule jako wykonawca, to jest de facto dostawca tych produktów – podkreśla wiceminister zdrowia. 

Dodatkowo Cieszyński przekazał, że do umowy zostało dołączone zamówienie, które zawiera dokładne informacje dotyczące planowanej dostawy. 

– […] zamówienie do tej umowy, które jednoznacznie precyzuje, co jest jej przedmiotem, jaki asortyment, w jakim terminie i za jaką cenę ma być dostarczony – wypowiada się Cieszyński podczas dalszej części wystąpienia.

Wszystkie zarzuty skierowane pod adresem wiceministra zdrowia oraz Łukasza Szumowskiego zostały zdementowane. Cieszyński podkreśla, że wszystkie słowa, jakie zostały wypowiedziane przez posłów, były nieprawdziwe. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Wiceminister zdrowia
Screen z youtube.com/TVP Info

Wiceminister zdrowia rozwiał wszelkie wątpliwości. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Auto z kolumny Andrzeja Dudy staranowało samochód, którym podróżowała rodzina. Porażające szczegóły wypadku
  2. Są ofiary i setki rannych. Porażająca tragedia na autostradzie. Światowe media są wstrząśnięte doniesieniami z Chin
  3. Panna Młoda bardzo często robi jedną rzecz na ślubie. Mężowie odkrywają mroczne tajemnice przyszłych żon
  4. Koniec ”Królowych życia”? Bardzo smutne słowa Dagmary Kaźmierskiej
  5. Ile ksiądz dostaje emerytury? Stawki są zawrotne, szary Polak może pomarzyć o podobnych kwotach
  6. Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest bardzo zła

Źródło: tvn24.pl 

 

 

Poprzedni artykułMężczyzna regularnie chodził do lasu i robił porażające rzeczy. Myślał, że nikt go nie widzi, wszystko zostało nagrane ukrytą kamerą
Następny artykułSkandal w życiu Zenka Martyniuka. Gwiazdor podjął decyzję ws. rozwodu syna, tak ostro nie było nigdy
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.