Wiceminister Zdrowia wydał pilny komunikat, czeka nas prawdziwa rewolucja. Konkretna grupa Polaków ma duże powody do szczęścia, będą skakać z radości. Polityk wszystko wyjawił w rozmowie z se.pl. Niektórzy, nie będą mogli uwierzyć w zmiany.

Wiceminister Zdrowia zapewnia Polaków, że czekają ich kolejne dobre reformy. Wszystko idzie w jak najlepszym kierunku, mało kto wie, co szykuje dla nas resort. Niewiarygodne, że tak szybko wprowadzają nowe rzeczy.

Wiceminister Zdrowia ma pilny komunikat

Wiceszef resortu zdrowia Maciej Miłkowski w rozmowie dla se.pl zapowiedział, że program Leki 75 plus zostanie rozszerzony. Oznacza to dofinansowania na więcej leków.

— Jeśli chodzi o darmowe leki dla emerytów, to nie ma i nie będzie w 2021 r. z tym żadnych problemów. Seniorzy nie muszą się bać o dostępność leków, będzie dla nich więcej darmowych leków. Leki 75 plus są i będą realizowane — powiedział dla portalu.

Powyższa wypowiedź jest odpowiedzią na głosy niezadowolenia, które pojawiły się po wprowadzeniu kontrowersyjnych zmian przez Ministerstwo Zdrowia (MZ).

  1. Trwa dramatyczna akcja ratunkowa. Służby walczą o życie mężczyzny
  2. Czy TVP Info powinno być finansowane przez podatników? W grę wchodzą gigantyczne pieniądze

Kontrowersyjne zmiany

Jak przypominam nam dalej portal rządowy program darmowych leków od 2017 roku był dofinansowywany z budżetu państwa, a nie ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), jak to miało miejsce we wcześniejszych latach. Takie rozwiązanie pozwalało mieć pewność, że nie zabraknie pieniędzy na środki medyczne, ponieważ budżet NFZ jest nieco bardziej okrojony od skarbu państwa.

MZ na ten rok zaplanowało powrót do finansowania „programów lekowych” z budżetu NFZ, co wywołało powszechny sprzeciw.

— NFZ będzie musiał przesunąć miliard złotych z refundacji dotychczasowych leków na refundację leków plus. Leki zdrożeją, pacjencji będą musieli więcej za nie płacić — ostrzegają m.in. Konfederacja Lewiatan i Pracodawcy RP, jak cytuje ich słowa se.pl.

Dlatego właśnie wiceszef resortu zdrowia Maciej Miłkowski uspokajał, że nie ma powodów do obaw, a programy dofinansowania nie są zagrożone.

Ostatnio MZ przypominało nam również o jednej, bardzo ważnej rzeczy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wiceminister zdrowia
fot. pixabay.com/katicaj

MZ planuje rozszerzenie dofinansowania na leki dla seniorów oraz kobiet w ciąży.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Popularne leki wycofane z aptek w całej Polsce. Jeśli je masz, natychmiast je wyrzuć
  2. Córka Adama Małysza powaliła wszystkich na kolana. Wygląda jak Afrodyta na zdjęciu z wakacji
  3. Wielka tragedia aktorki ”M jak miłość”. Serialowa żona Marka straciła najbliższą osobę
  4. Andrzej: ”Moja żona musi przypominać moją mamę. Powinna z radością gotować i podstawiać mi wszystko pod nos”
  5. Co się stało z domem Jarosława Kaczyńskiego? Sąsiedzi aż się zatrzymują, niesamowite widoki
  6. Polacy notorycznie nie dodają do jajecznicy 1 składnika, który diametralnie zmienia jej smak. Błąd, bez niego traci aksamitną konsystencję i cudowny smak

Źródło: se.pl

 

Poprzedni artykułNowy niebezpieczny trend wśród mężczyzn. Kobiety nie mają pojęcia o czym marzą ich faceci
Następny artykułSuczka została znaleziona zagłodzona na środku drogi. Z desperacji próbowała zjeść koc
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.