Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał w jednym z programów TVP informacje na temat zaraportowanej dziś dziennej liczby przypadków koronawirusa w Polsce. Dane powinny niepokoić, zanotowano bowiem kilkudziesięcioprocentowy wzrost w porównaniu do danych z poprzedniego tygodnia.

Wiceminister zdrowia o pandemii. „Wzrost o 70 procent”

W emitowanym na antenie telewizyjnej Jedynki „Kwadransie politycznym” Kraska przyznał, że ministerstwo otrzymało dziś informację o 1537 zakażeniach wirusem COVID-19, co jest liczbą aż o 634 większa aniżeli w poprzedni poniedziałek (wtedy resort informował bowiem o 903 nowych przypadkach).

Wiceminister przyznał tym samym, że wzrost wynosi w tej chwili blisko 70 procent, czwarta fala jest zaś niezwykle rozwojowa. Według przewidywań specjalistów liczby te powinny jednak zacząć spadać jeszcze przed grudniowym okresem świątecznym.

Zastępca Adama Niedzielskiego odniósł się też do wciąż obowiązujących obostrzeń, przekonując jednocześnie o konieczności wzmożenia kontroli w miejscach, w których wprowadzone zostały restrykcje.

Waldemar Kraska poinformował też, że w ciągu kilku dni Rada Medyczna przy Prezesie Rady Ministrów wyda rekomendację, co do możliwości przyjęcia trzeciej dawki szczepienia przez wszystkie osoby powyżej 18 roku życia (zgodnie z zaleceniami Europejskiej Agencji Leków).

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Źródło: Polsat News

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pogoda na niedzielę. Nie będzie warunków na długie spacery
    2. Szczere wyznanie prowadzącego „Kanapowców”. Ujawnił, że wraz z ukochaną stracili dziecko
    3. Nie żyje 19-latka. Zginęła w wypadku

Redaktor