Wicepremier, podczas rozmowy w programie Onet Rano, przekazała informacje dotyczące powrotu dzieci i młodzieży do szkół. Jadwiga Emilewicz odpowiedziała na pytanie, które nurtuje nie tylko uczniów, ale również ich rodziców. Wiemy, czego można się spodziewać w najbliższym czasie. 

Koniec roku szkolnego zbliża się nieubłaganie, a uczniowie wciąż nie mają informacji na temat tego czy przed końcem czerwca wrócą do szkół. Wicepremier rozwiewa wszelkie wątpliwości. Wiadomo już, jak będą wyglądały ostatnie miesiące roku szkolnego. 

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Według najnowszych informacji przekazanych przez wicepremier, uczniowie prawdopodobnie w tym roku już nie wrócą do szkół. Jadwiga Emilewicz podczas rozmowy w programie Onet Rano przyznała, że uczniowie dokończą edukację w trybie nauczania zdalnego, jak odbywa się to obecnie. 

-Szkoły w pełnym rytmie nauki prawdopodobnie w tym roku już nie wrócą do swojej działalności – przekazała wicepremier Jadwiga Emilewicz, jak podaje dzienniklodzki.pl

Minister rozwoju, podczas rozmowy zapowiadała także, jakie kolejne kroki zostaną podjęte w odniesieniu do działalności szkół i przedszkoli. 

W dalszych etapach mówimy o opiece organizowanej w szkołach i przedszkolach dla dzieci, po to, żeby wtedy, kiedy handel oraz usługi zostaną uruchomione w większym stopniu, żeby rodzice mogli wrócić do pracy – cytuje dzienniklodzki.pl

  1. Pracownik popularnej sieci sklepów zarażony koronawirusem. Sanepid pilnie poszukuje klientów
  2. Prowadzący „Fakty” w TVN zaskoczył wszystkich widzów. Na końcu powiedział kilka gorzkich słów
  3. Poszła na kolację z przyszłym zięciem. Kilka dni później odkryła zdjęcie, które musiała pokazać córce jeszcze przed ślubem

Kolejne decyzje będą podejmowane na bieżąco 

Na ten moment według oficjalnych informacji zajęcia w szkole zostały zawieszone do 26 kwietnia i odbywają się w trybie zdalnym. Jednak ze słów pani wicepremier wynika, że ten okres zostanie przedłużony do końca roku.

Podjęcie takiej decyzji jest motywowane poprawą sytuacji w kraju. Jadwiga Emilewicz podkreśla, że krzywa zachorowań jest teraz mocno wypłaszczona, jak cytuje dzienniklodzki.pl. Władzom naszego kraju zależy na utrzymaniu takiej tendencji, dlatego niepotrzebne ryzyko nie jest w tym wypadku wskazane. 

-Nie chcielibyśmy tego sukcesu tracić – podsumowała na koniec. 

Ta wiadomość zapewne ucieszy wielu uczniów. Jednak przesunięty powrót do szkoły nie oznacza zwieszenia szkolnych zajęć. Lekcje wciąż będą odbywały się w trybie zdalnym. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wicepremier
Screen z youtube.com/ImpactCEE

Wicepremier zapowiedziała, że uczniowie prawdopodobnie nie wrócą w tym roku do szkół. 

wicepremier
Screen z youtube.com/ImpactCEE

Władze naszego kraju nie chcą niepotrzebnie ryzykować. 

wicepremier
fot. eastnews.pl/Andrzej Iwanczuk

Kolejne korki dotyczące nauczania w szkołach będą podejmowane na bieżąco. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  2. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  3. Ważna informacja dla maturzystów. Minister edukacji wyjawił szczegóły o odroczeniu matur
  4. Minister zdrowia o dacie zakończenia pandemii w Polsce. Nie ma dobrych wiadomosci
  5. Do sieci trafił pierwszy wywiad Michała Szpaka. Na nagraniu ma tylko 13 lat, nie poznacie go
  6. Pilna ewakuacja zakażonych z polskiego DPS. Nie żyje już co najmniej 7 osób

Źródło: dzienniklodzki.pl 

Poprzedni artykułNie żyje legendarny muzyk. Jego żona poinformowała o przyczynie śmierci
Następny artykułWracają obowiązkowe szczepienia dzieci. Podano dokładny termin, rodzice muszą być przygotowani
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.