Wiceminister w programie Studio Biznes zdradziła, kiedy mogą zostać zniesione obostrzenia, które najbardziej dotknęły społeczeństwo. Chcielibyśmy, aby od 1 lipca nasze wszelkie aktywności, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły – zapowiedziała Jadwiga Emilewicz. Jak ujawniła wicepremier, trwają konsultacje z kolejnymi branżami, które wkrótce powinny zostać odmrożone. 
 
Choć dopiero co, bo 18 maja, wkroczyliśmy w trzeci etap odmrażania gospodarki i znowu działają restauracje, fryzjerzy oraz salony urody, wicepremier już informuje o kolejnej, przełomowej dacie. Jak zdradziła Jadwiga Emilewicz, niewykluczone, że wszelkie aktywności powrócą już w wakacje.
 
 
 
Wicepremier Jadwiga Emilewicz: kolejne znoszenie obostrzeń

Wicepremier, goszcząc w programie Studio Biznes, poruszyła kwestie dotyczące wprowadzenia kolejnego etapu odmrażania gospodarki i planów polskiego rządu. Jadwiga Emilewicz nie ukrywa, że chce, by wszystko wróciło do normy w jak najkrótszym czasie.

– Bo tak jak widzimy, dziś fryzjerzy, zakłady kosmetyczne, sklepy, działają w tym reżimie nowej normalności. Tam mamy ograniczenia dotyczące osób. One będą obowiązywać przez dłuższy czas. Chcielibyśmy, aby od 1 lipca nasze wszelkie aktywności, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły – mówiła wicepremier, dodając, że niektóre rzeczy mogą otworzyć się jeszcze wcześniej. 
Koronawirus w Polsce: infrastruktura czasu wolnego
 
Choć wicepremier zaznaczyła, że data 1 lipca jest jedynie umowna, zdradziła, właśnie przebiegają konsultacje z kolejnymi branżami, które wkrótce mogą zostać odmrożone. 
 
Parki rozrywki, parki miniatur, infrastruktura czasu wolnego […] Mam nadzieję, że one wszystkie, część jeszcze w czerwcu, część w lipcu, będą już otwarte – powiedziała Jadwiga Emilewicz.
 
Niewykluczone więc, że tegoroczne wakacje wcale nie będą się aż tak bardzo różnić od poprzednich. Ostateczną decyzję, dotyczącą zniesienia kolejnych obostrzeń podejmie Mateusz Morawiecki. Wszystko zależy od tego, w jakim kierunku rozwinie się sytuacja w Polsce.
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.