Wideo z poznańskiej katedry obiegło dziś media. Tłumy osób weszły do środka, wykrzykując różne hasła. Wśród nich najczęściej padały słowa: mamy dość. Ludzie, protestując w kościele, rozrzucali ulotki i wymachiwali banerami. Proboszcz parafii katedralnej ks. Ireneusz Szwarc przerwał mszę. 

Wideo obiegło media bardzo szybko. Dzisiejszy strajk kobiet odbywa się w polskich kościołach. Uczestnicy strajku mieli stawać wewnątrz z banerami, lub wrzucać ulotki na tacę. W Poznaniu jednak doszło do przerwania mszy.

Wideo z katedry w Poznaniu – wściekły tłum wtargnął do kościoła

Tłum strajkujących osób wtargnął do katedry w Poznaniu w trakcie mszy. Protestujący mieli liczne banery z napisami:

-katoliczki też potrzebują aborcji,

-katoliczko nie jesteś sama.

Oprócz banerów wykrzykiwano:

-Mamy dość.

Protesty w kościołach są odpowiedzią na narrację księży, którzy wspierali zmiany w Konstytucji dotyczące aborcji, a także oficjalnie wyrażali radość z zaistniałych zmian. Nagranie umieszczone przez wielkopolską organizację równości Stonewall, poruszyło internautów.

Poznański proboszcz nie mógł dokończyć mszy z uwagi na obecność protestujących. Wielokrotnie prosił, by tłum opuścił kościół. Gdy okazało się, że nikt nie respektuje próśb księdza, duchowny postanowił przerwać mszę.

Ksiądz udzielił dyspensy wszystkim zebranym wiernym, którzy mogli udać się do domów. Duchowny zaznaczył, że obecność tylu osób nie jest zgodna z reżimem sanitarnym. Wkrótce na miejscu pojawiła się policja, która wyprosiła wszystkich na zewnątrz. Katedra została zamknięta. 

  1. Skandal w ”Kuchennych rewolucjach”. Wyzwiska i porażające słownictwo, Gessler zaczęła straszyć sądem
  2. Trzecia fala koronawirusa będzie najgroźniejsza. Porażające doniesienia
  3. Porażające słowa eksperta. Ujawnił, co może stać się w maju, fatalna prognoza

Strajk w polskich kościołach

W kraju w wielu kościołach pojawiły się osoby wyrażające swój sprzeciw wobec decyzji TK. Około godziny 11.00 pod kościołem pw. św. Krzyża w Warszawie zebrali się demonstranci. Kobiety z plakatami chciały wejść do budynku, jednak dostępu blokowali im przedstawiciele ONR.

Z kolei pod Bazyliką Archidiecezjalną Jana Chrzciciela na Starym Mieście zebrało się kilkanaście osób z plakatami głoszącymi: Kościół won od polityki, Moje ciało moja decyzja, Nie będzie rząd pluł nam w twarz. Wara od macic. 

Jak relacjonuje RMF, dziewczęta próbowały dostać się do świątyni, jednak zostały wypchnięte przez obecnych w środku ludzi. Jednej z nich przygnieciono palec u stopy i dłoń, na szczęście nic poważnego się nie stało. Dziewczyna zapewniła, że skieruje sprawę do prawnika.

Protesty odbywają się także w wielu miastach Polski. Protestujący zebrali się przed archidiecezją w Łodzi, wykrzykując różne hasła. Jak informuje RMF, uczestniczki protestu są przebrane za podręczne, bohaterki z powieści Margaret Antwood, Opowieści Podręcznej.

Strajki wciąż trwają w całej Polsce. W kościołach wierni stawiają opór protestującym, wśród których znajdują się osoby publiczne, politycy i artyści. Jak podaje RMF, według różnych źródeł manifestantów jest od kilkuset do 1,5 tysiąca pod samą archidiecezją w Łodzi. 

ZOBACZ WIDEO:

 

 

Poprzedni artykułTVP przekazało Polakom zatrważającą wiadomość. Niestety, było już za późno
Następny artykułCiężko powstrzymać łzy, Polsat żegna Dariusza Gnatowskiego. „Dareczku, będzie nam ciebie brakowało”
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl