Wideoteka dorosłego człowieka to jeden z najlepiej wspominanych polskich programów telewizyjnych. Jego emisja trwała przez dziesięć lat, podczas których mogliśmy podziwiać wiele wspaniałych osobistości polskiej sceny muzycznej. Program był pierwszym, który połączył ze sobą świat muzyki i gości. A wy jak wspominacie ten popularny program?

Dziesięć lat wspaniałej historii z jednorazową przerwą. Tak w skrócie można opisać przebieg emisji programu Wideoteka dorosłego człowieka. Niejednokrotnie młode pokolenie mogło podziwiać swoich rodziców, czy dziadków zachwycających, się nad tym popularnym programem publicystycznym. Jak wam zapadł w pamięci?

Wspomnienie programu Wideoteka dorosłego człowieka

Słysząc frazę Wideoteka dorosłego człowieka, na myśl przychodzą dwie postacie. Są nimi oczywiście popularni prowadzący programu, czyli Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk. Odkąd po raz pierwszy program pojawił się na ekranach stacji TVP, było wiadome, że jest to przełom w programach publicystycznych. Po raz pierwszy widzowie mieli do czynienia z sytuacją, kiedy show, którym główną tematyką jest muzyka, został połączony z wywiadami.

W programie pojawiało się naprawdę mnóstwo popularnych postaci polskiej sceny muzycznej. Prowadzący omawiali wiele tematów związanych z najnowszymi działalnościami artystów oraz zadawali pytania o ich życie prywatne. Nie brakowało również wspomnień z pierwszych lat działalności muzycznej pojawiających się w programie muzyków. Jak wspominacie program?

Kto pojawiał się w programie?

Przez całą dekadę w Wideotece pojawiło się mnóstwo znanych osobistości polskiej sceny muzycznej i nie tylko tj. m.in. Halina Frąckowiak, Irena Santor, Krzysztof Krawczyk, Izabela Trojanowska czy Dieter Meier. W programie prezentowane były głównie archiwalne teledyski artystów z polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Gwiazdy wspominały swoją bogatą karierę, oraz chętnie odpowiadały na pytania prowadzących.

Przez te wszystkie lata Wideoteka dorosłego człowieka dostarczała mnóstwo rozrywki wszystkim zainteresowanym muzyką i nie tylko. Profesjonalizm, jakim wykazywali się prowadzący, był nie do opisania. Wielu ludzi żałuje, że program nie jest już emitowany. Na szczęście z każdym rokiem pojawia się coraz więcej podobnych, jednak nie da się ukryć, że Wideoteka to był jeden z najwspanialszych tego typu programów.

A wy jak wspominacie Wideotekę?

Wideoteka dorosłego człowieka
fot. kadr z programu Wideoteka dorosłego człowieka

Pamiętacie ten uwielbiany program?

Poprzedni artykułAnna Mucha ogłosiła wielką nowinę. Napływają gratulacje, wszyscy nie mogą się już doczekać
Następny artykułAleksandra Kwaśniewska w końcu wyjawiła prawdę. Wszyscy czekali na jej słowa
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.