Wideoteka dorosłego człowieka to jeden z najlepiej wspominanych polskich programów telewizyjnych. Jego emisja trwała przez dziesięć lat, podczas których mogliśmy podziwiać wiele wspaniałych osobistości ze świata muzyki. Dziś mało kto pamięta kultowych prowadzących. Pamiętasz ich nazwiska?

Dziesięć lat wspaniałej historii z jednorazową przerwą. Tak w skrócie można opisać przebieg emisji programu Wideoteka dorosłego człowieka. Niejednokrotnie młode pokolenie mogło podziwiać swoich rodziców, czy dziadków zachwycających, się nad tym popularnym programem publicystycznym. Jak wam zapadł w pamięci?

Wspomnienie programu Wideoteka dorosłego człowieka

Słysząc frazę Wideoteka dorosłego człowieka, na myśl przychodzą dwie postacie. Są nimi oczywiście popularni prowadzący programu, czyli Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk. Odkąd po raz pierwszy program pojawił się na ekranach stacji TVP, było wiadome, że jest to przełom w programach publicystycznych. Po raz pierwszy widzowie mieli do czynienia z sytuacją, kiedy show, którym główną tematyką jest muzyka, został połączony z wywiadami.

W programie pojawiało się naprawdę mnóstwo popularnych postaci polskiej sceny muzycznej. Prowadzący omawiali wiele tematów związanych z najnowszymi działalnościami artystów oraz zadawali pytania o ich życie prywatne. Nie brakowało również wspomnień z pierwszych lat działalności muzycznej pojawiających się w programie muzyków. Jak wspominacie program?

Kto pojawiał się w programie?

Przez całą dekadę w Wideotece pojawiło się mnóstwo znanych osobistości polskiej sceny muzycznej i nie tylko tj. m.in. Halina Frąckowiak, Irena Santor, Krzysztof Krawczyk, Izabela Trojanowska czy Dieter Meier. W programie prezentowane były głównie archiwalne teledyski artystów z polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Gwiazdy wspominały swoją bogatą karierę, oraz chętnie odpowiadały na pytania prowadzących.

Przez te wszystkie lata Wideoteka dorosłego człowieka dostarczała mnóstwo rozrywki wszystkim zainteresowanym muzyką i nie tylko. Profesjonalizm, jakim wykazywali się prowadzący, był nie do opisania. Wielu ludzi żałuje, że program nie jest już emitowany. Na szczęście z każdym rokiem pojawia się coraz więcej podobnych, jednak nie da się ukryć, że Wideoteka to był jeden z najwspanialszych tego typu programów.

A wy jak wspominacie Wideotekę?

Wideoteka dorosłego człowieka
fot. kadr z programu Wideoteka dorosłego człowieka

Pamiętacie ten uwielbiany program?

Poprzedni artykułAndrzej śmiał się z koronawirusa. Teraz płacze i alarmuje Polaków, po jego słowach, każdy zmienia zdanie
Następny artykułRząd podjął decyzję w sprawie 2 listopada. Fatalne wieści, obywatele nie będą zadowoleni
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl