Kiedy patrzysz w lustro, czy czujesz, że Twoja skóra wyglądałaby bardziej atrakcyjnie, gdybyś mógł zmniejszyć rozszerzone, widoczne pory? W tym artykule przedstawiamy kilka sposobów, jak z nimi walczyć. 

Używaj tylko produktów z oznaczeniem ,,nie zatyka porów”

Słowo „nie zatyka porów” oznacza, że ​​produkt nie zatyka porów. Kiedy pory są zatkane, rozszerzają się, co sprawia, że wyglądają one bardziej zauważalnie.

Aby uniknąć zatykania porów, szukaj na opakowaniach jednego z następujących oznaczeń:

– nie zatyka porów,

– bez oleju.

Oczyszczaj twarz dwa razy dziennie.

Zatkane pory lub tłusta cera mogą sprawić, że będą one wyglądać na większe. Mycie twarzy dwa razy dziennie może odblokować pory, a także zapobiegać ich zatykaniu się oraz zmniejszyć ilość wytwarzanego sebum.

Używaj ciepłej wody. 

Zbyt gorąca temperatura może podrażniać skórę, powodując, że pory wyglądają na większe.

Delikatnie myj twarz. 

Szorowanie może podrażniać skórę, powodując stan zapalny. Kiedy cera jest podrażnione, pory stają się bardziej widoczne.

Używaj żelu do mycia twarzy z kwasem salicylowym. 

Badania pokazują, że kwas salicylowy może odblokować widoczne pory. Większość kosmetyków zawierających kwas salicylowy jest wystarczająco delikatnych do codziennego stosowania.

Codziennie chroń twarz kremem przeciwsłonecznym.

Im bardziej promienie UV uszkodzą Twoją skórę, tym mniej będzie ona jędrna. Pamiętaj, że kiedy skóra zaczyna tracić jędrność, pory stają się bardziej widoczne.

Zastosowanie wodoodpornego kremu przeciwsłonecznego o szerokim spektrum działania z SPF 30 lub wyższym, pomaga zapobiegać uszkodzeniom cery przez słońce. Aby chronić swoją skórę, stosuj krem ​​przeciwsłoneczny codziennie, nawet gdy na dworze pada deszcz lub jest zimno.

Poprzedni artykułIle warstw lakieru to za dużo? Przepis na idealne paznokcie
Następny artykułBłędy, które popełniamy w stylizacji brwi
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.