Kot – kto go ma, wie, że ten zwierzak potrafi się schować wszędzie. Prezentujemy Wam 4 fenomenalne obrazki, na których ukryły się koty. Ostrzegamy, że to wymaga skupienia, ludzie długo głowią się nad odpowiedzią. A czy tobie się udało?

Kot to ulubione zwierzę wielu z nas. Jest bowiem wyjątkowo dumne, na swój sposób bezczelne, a na pewno irytująco niezależne, ale przy tym zawsze słodkie i pocieszne. Kto nie przepada za kotami, musiał paść ofiarą ich arogancji, niemniej jednak zazwyczaj to właśnie ich charakterność zaskarbia sobie szacunek i sympatię innych. Do której grupy należysz?

Kot w krajobrazie

Zagadki, które przedstawimy poniżej, to tylko niektóre z fantastycznych grafik malezyjskiego ilustratora, Lim Heng Swee. Mężczyzna zapoczątkował pewien minimalistyczny nurt, który obecnie nazywany jest „catscapes”, od wymieszania angielskich wyrazów „cat”, czyli kot, i „landscapes”, tj. krajobrazy.

„Catscapes” oznacza zatem kocie krajobrazy, a więc krajobrazy, w których niewidoczne na pierwszy rzut oka pojawiają się koty. Dostrzeżenie tych zwierzaków czasami jest bardzo trudne, trzeba długo wytężać wzrok.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kot w sztuce

Lim Heng Swee swoje grafiki umieszcza na profilach społecznościowych, m.in. na Instagramie. Mężczyzna dzięki nim ma już ponad 200 tys. obserwujących.

Jego fantastyczny pomysł to nie tylko pewnego rodzaju nowatorstwo w sztuce, ale także świetna zabawa dla małych i dużych, pobudzenie szarych komórek, ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości. Polecamy szczególnie podczas krótkiej przerwy w pracy albo przy porannej kawie.

Czy udało Ci się znaleźć wszystkie koty?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kot
fot. instagram.com/limhengswee

Podpowiadamy, szukaj w górnej części obrazka.

kot
fot. instagram.com/limhengswee

Koty są częścią krajobrazu.

kot
fot. instagram.com/limhengswee

Ta grafika jest fenomenalna.

kot
fot. instagram.com/limhengswee

Na pierwszy rzut oka trudno się połapać.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: mamadu.pl

Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.