Zagadka, którą dzisiaj wam przedstawiamy, może zaskoczyć niejednego! To nie jest zwykła zagadka, jakich wiele w internecie. Dzięki temu złudzeniu optycznemu jesteśmy w stanie sprawdzić, czy wszystko w porządku z naszym wzrokiem i percepcją. Dowiesz się tego, na podstawie tego co widzisz – będzie to jedna z kultowych postaci. Marilyn Monroe czy Albert Einstein? Kogo  nich widzisz? Przekonajmy się!

Zagadka, jaką przedstawiamy, nie należy do najłatwiejszych, ale właśnie o to chodzi! Coraz to nowsze złudzenia optyczne nieustannie podbijają internet. Ludzie zwariowali na punkcie tego typu zabaw. Dlatego dzisiaj przychodzimy z jedną z nich, która przy okazji sprawdzi twój wzrok!

Zagadka optyczna

Iluzja, którą chcemy wam zaprezentować, została stworzona już lata temu. Stworzył ją zespół badawczy, na czele z profesorem Aude Oliva z Massachusetts Institute of Technology, znajdującym się w Cambridge. Jak działa zagadka?

Aby ją wykonać, należy obejrzeć udostępniony przez nas filmik, z odległości, z jakiej zazwyczaj siedzimy przed ekranem. Pozwoli to na sprawdzenie jakości twojego wzroku. Wszystko zależy od tego, kogo widzisz na zbliżającym się do ciebie zdjęciu.

Zagadka – Marilyn Monroe czy Einstein?

Jeżeli na zbliżającym się zdjęciu widzisz Marilyn Monroe: z początku, gdy obraz jest jeszcze mały, faktycznie możesz widzieć blond piękność, natomiast jeżeli nadal nią będzie po powiększeniu się obrazu, wiedz, że z twoim wzrokiem coś jest nie tak.

Jeżeli na zbliżającym się zdjęciu widzisz Alberta Einsteina: jeżeli po powiększeniu się obrazu, dostrzegłaś fizyka – nie musisz się o nic obawiać. Twój wzrok jest w porządku!

Jak się okazuje, wszystko jest zależne od ostrości i kontrastu, do jakiego są zdolne nasze oczy. Jeśli widzisz tylko piękną Marilyn, to znaczy, że dostrzegasz jedynie ogólny zarys obiektów. Natomiast jeżeli udało ci się dostrzec Einsteina, oznacza to, że bez problemu dostrzegasz szczegóły, jak wąsy czy brwi fizyka. Zaskoczeni? 

ZOBACZ FILM:

 
Kogo widzisz po przybliżeniu?

Źródło: womansday.com

 

Poprzedni artykułJutro rząd przekaże Polakom ważną wiadomość, chodzi o obostrzenia. Znamy szczegóły
Następny artykułNie żyje Urszula Kasparek
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.