Wielka gra to teleturniej bardzo dobrze znany wszystkim Polakom. Emitowała go Telewizja Polska od jesieni 1962 roku, aż do września 2006. Program prowadziła Joanna Roztocka wraz z Ryszardem Serafinowiczem. Jednak później na ich miejscu pojawili się inni prowadzący. Teleturniej był naprawdę wyjątkowy i w niemalże każdą niedzielę przyciągał przed ekrany telewizorów tysiące Polaków. 

Teleturniej Telewizji Polskiej weryfikował wiedze uczestników z jednej dziedziny. Wszyscy gracze musieli dokładnie przygotować się z wybranej kategorii. Niektórzy wygrywali program nawet kilkanaście razy. Między innymi pan Jan Wolniakowski, który zdobył tytuł zwycięscy 18 razy. Wielka gra, był to pierwszy program na licencji zagranicznej. Pamiętacie ten teleturniej? 

Wielka gra
Screen teleturnieju „Wielka gra”

Program prowadzony przez Joannę Roztocką był uwielbiany przez tysiące Polaków. 

Źródło: wikipedia.org

Poprzedni artykułNa czym zarabia Łukasz Szumowski i jego rodzina? Ujawniono oświadczenie majątkowe, posiada zaskakującą rzecz
Następny artykułNa jaw wychodzą nowe fakty. Sekcja zwłok zamordowanej 16-letniej Kornelii wykazała porażającą rzecz
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.