Ida Nowakowska w ostatnich kilkunastu miesiącach cieszy się ogromną popularnością i uznaniem w naszym kraju. Lubią ją nie tylko telewidzowie, czy nawet pracodawcy, ale jak się okazuje, również rządzący. Prezenterka została bowiem przez nich wyjątkowo wyróżniona.

O wszystkim poinformowała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. W tym celu dodała też zdjęcie z uroczystości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Nic dziwnego, że Ida jest teraz z siebie dumna.

Ida Nowakowska wyróżniona

Jak możemy dowiedzieć się z wyżej wspomnianego wpisu, Ida Nowakowska została mianowana Ambasadorem Korpusu Solidarności. Uroczyście powołał ją na to stanowisko minister kultury i dziedzictwa narodowego, a także wicepremier Piotr Gliński. W Belwederze prezenterka otrzymała specjalny dyplom, który poświadcza o jej roli.

— To niezwykle ważna rola być ambasadorem tak ważnej misji — pisze prowadząca „Pytania na śniadanie”

Niektórzy mogą zastanawiać się, czym jest ów Korpus Solidarności, którego ambasadorem została Nowakowska. Warto więc to wytłumaczyć. To program wolontariatu długoterminowego działającego na wielu płaszczyznach życia społecznego. Koordynuje działanie organizacji i osób zaangażowanych w pomoc potrzebującym.

Ida Nowakowska na Eurowizji

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsze wyróżnienie dla Idy Nowakowskiej. Jak widać, wiele osób widzi w niej kobietę niezwykle reprezentatywną, dlatego powierzane są jej tego typu rolę. Bardzo istotną dostała przecież przy okazji ostatniej Eurowizji.

Co prawda nie śpiewała, bo tym świetnie zajął się Krystian Ochman, ale również była tego wieczora bardzo istotna. Pełniła bowiem funkcję sekretarza naszej komisji i przed całym światem ogłosiła punktację przyznaną przez polskie jury.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Ida Nowakowska pochwaliła się zdjęciem z Agatą Dudą. Internauci nie byli zachwyceni
  2. Katarzyna Dowbor dosadnie podsumowała synową. Wypowiedziała się na temat zachowania Koroniewskiej
  3. Nie zobaczymy szybko Tomasza Kammela w „Pytaniu na śniadanie”? Prezenter opuścił kraj

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl